16:14 | 13.09.11 | Նորություններ | 4403
Երեւան/Մեդիամաքս/.ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) աջակցել է Գարեգին Նժդեհի 125 ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի անցկացմանը:
Գեղարվեստական աշխատանքների ցուցահանդեսը, նվիրված հայ քաղաքական գործչի հոբելյանին, բացվել է այսօր «Ակադեմիա» ցուցասրահում` Բաղրամյան 24 հասցեով:
Բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Աշխարհի հայ նկարիչների միավորման նախագահ Ղազար Միրզոյանը:
ԱրմենՏել-ի աջակցությամբ տպագրվել է պատկերագիրք, որը ներառում է ցուցահանդեսին ներկայացված 50 գործեր:
«Կորպորատիվ-սոցիալական քաղաքականության ծրագրերի շրջանակում մեր ընկերությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում երիտասարդներին, մշակույթին, տեխնոլոգիանների զարգացմանն ու կրթական ծրագրերին` միավորելով այն «Beeline հանուն պայծառ ապագայի» կարգախոսի ներքո: Սակայն, երբ մեզ հնարավորություն է ընձեռվում աջակցելու այնպիսի միջոցառումների անցկացմանը, ինչպիսին այսօրվանն է, մենք առանձնահատուկ հպարտություն ենք զգում: Գարեգին Նժդեհի կերպարը` սերունդների համար Հայրենիքին ծառայելու վառ օրինակ է, և համոզված եմ, որ հայ ժողովուրդը միշտ երախտագիտությամբ կհիշի Նժդեհին, կառաջնորդվի նրա պատգամներով, աճող սերունդն  էլ ավելի խորը կընկալ նրա մեծությունը», - նշել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:14 | 13.09.11 | Новости | 3277
Ереван/Медиамакс/.АрменТел (торговая марка Beeline) оказала содействие в проведении выставки, посвященной 125-летию со дня рождения Гарегина Нжде.
Выставка художественных произведений, посвященных юбилею армянского государственного деятеля, открылась сегодня в ереванской галерее «Академия» по адресу: Баграмяна 24.
На торжественной церемонии открытия присутствовали премьер-министр Армении Тигран Саркисян, председатель Союза армянских художников мира Лазарь Мирзоян.
При содействии компании «АрменТел» издан иллюстрированный каталог, включающий 50 произведений искусства, представленных на выставке.
«В рамках программ корпоративной-социальной политики наша компания делает акцент на молодежь, культуру, развитие технологий и образовательные проекты, объединяя их девизом «Яркое будущее с Beeline». Но когда нам предоставляется возможность поддержать проекты исторической памяти, такие как сегодня, то мы испытываем особую гордость. Гарегин Нжде является ярким примером служения Родине для многих поколений армян, и я уверен, что армянский народ с благодарностью будет помнить и следовать его заветам, а подрастающее поколение наших детей еще глубже осознает величие его подвига», - сказал гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.