16:14 | 13.09.11 | Նորություններ | 4403
Երեւան/Մեդիամաքս/.ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) աջակցել է Գարեգին Նժդեհի 125 ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի անցկացմանը:
Գեղարվեստական աշխատանքների ցուցահանդեսը, նվիրված հայ քաղաքական գործչի հոբելյանին, բացվել է այսօր «Ակադեմիա» ցուցասրահում` Բաղրամյան 24 հասցեով:
Բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Աշխարհի հայ նկարիչների միավորման նախագահ Ղազար Միրզոյանը:
ԱրմենՏել-ի աջակցությամբ տպագրվել է պատկերագիրք, որը ներառում է ցուցահանդեսին ներկայացված 50 գործեր:
«Կորպորատիվ-սոցիալական քաղաքականության ծրագրերի շրջանակում մեր ընկերությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում երիտասարդներին, մշակույթին, տեխնոլոգիանների զարգացմանն ու կրթական ծրագրերին` միավորելով այն «Beeline հանուն պայծառ ապագայի» կարգախոսի ներքո: Սակայն, երբ մեզ հնարավորություն է ընձեռվում աջակցելու այնպիսի միջոցառումների անցկացմանը, ինչպիսին այսօրվանն է, մենք առանձնահատուկ հպարտություն ենք զգում: Գարեգին Նժդեհի կերպարը` սերունդների համար Հայրենիքին ծառայելու վառ օրինակ է, և համոզված եմ, որ հայ ժողովուրդը միշտ երախտագիտությամբ կհիշի Նժդեհին, կառաջնորդվի նրա պատգամներով, աճող սերունդն  էլ ավելի խորը կընկալ նրա մեծությունը», - նշել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:14 | 13.09.11 | News | 4398
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) supported the holding of the exhibition dedicated to the 125th anniversary of Garegin Nzhdeh.
The exhibition of art works devoted to the jubilee of the Armenian politician opened in Yerevan’s “Academy” gallery at 24Baghramyan Street today.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan and Chairman of Union of World Armenian Painters Lazar Mirzoyan were present at the solemn opening ceremony.
“ArmenTel” supported creating an illustrated catalogue including 50 art works presented at the exhibition.
“Within the corporate and social policy programs, our company focuses on the youth, culture, development of technologies and educational programs uniting them under “Bright future with Beeline” slogan. But we feel even prouder when we are given an opportunity to support historical memory projects as today’s project. Garegin Nzhdeh is a vivid example of serving the motherland for the sake of many generations of Armenian people. I am sure the Armenian people will remember him and follow his precepts with gratitude and the younger generation will realize the grandeur of his heroic deed even deeper”, said “ArmenTel” CJSC CEO Igor Klimko.