14:01 | 19.09.11 | Նորություններ | 4952
Երեւան/Մեդիամաքս/.Հայաստանի Հանրապետության Անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձին նվիրված, «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) ֆինանսական աջակցությամբ նկարահանված  «Վերածնունդ»  ֆիլմաշարի պրեմիերան տեղի կունենա սեպտեմբերի 20-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում:
Նկարահանումներն իրականացրեց Գյումրիի “Վան” հեռուստաստուդիան: Ֆիլմաշարը բաղկացած է 12 մասից, որոնցից առաջինը նվիրված է Հայաստանին, իսկ մյուսները` Երեւանին եւ հանրապետության 10 մարզերին:
««Վերածնունդ» ֆիլմաշարը Հայաստանի հանրապետությունում եւ Սփյուռքում բնակվող ողջ հայության համար մի յուրահատուկ ուղեցույց կլինի ճանաչելու եւ գնահատելու իրենց հնադարյան հայրենիքի` Հայաստանի դարավոր պատմությունը, հաղթանակած ներկան եւ հույսերով ու լավատեսական սպասումներով լի ապագան: Ֆիլմաշարը` յուրահատուկ հանրամատչելի տեսաձեռնարկ է, որից օգտվելու աննախադեպ հնարավորություն կունենան բոլոր նրանք, ում տասնյակ տարիներ անց, կհետաքրքրի Հայաստան երկրի թե հին, եւ թե նորագույն պատմության ընթացքը», - նշել է «Վան» հեռուստաընկերության տնօրեն Վահագն Ղազարյանը:
«Մեր ընկերության համար Անկախության տոնն առանձնահատուկ նշանակություն ունի: Ընկերության պատմությունը սերտորեն կապված է անկախ Հայաստանի պատմության հետ: Ինքնիշխան Հայաստանի ինստիտուտների ներդաշնակ գործունեությունն այսօր ընթանում է տնտեսության ամենահեռանկարային ոլորտներից մեկի` հեռահաղորդակցան  զարգացմանը զուգահեռ: Իմ կարծիքով, այս ֆիլմը, որն արտացոլում է Հայաստանի պատմական զարգացման վերջին շրջանը, կօգնի աճող սերունդներին էլ ավելի իմաստավորել Անկախության տոնի նշանակությունը», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

14:01 | 19.09.11 | News | 4995
Yerevan/Mediamax/. The première of the documental serial “Rebirth” dedicated to the 20th anniversary of proclamation of Independence of the Republic of Armenia will take place in “Moscow” cinema on September 20.
The film was shot by Gyumri “Van” TV Company with the assistance of “ArmenTel” (Beeline trademark). The cycle of documentaries consists of 12 parts, the first of which is dedicated to Armenia and the rest – to 10 regions of the country.
“For all the Armenians living in Armenia and Diaspora the series of films will become a unique guide in the self-conscience and understanding of importance of their ancient motherland, century-long history of cities, connecting them with their present and the future, which is full of hopes and optimism. All those who will be interested in the ancient and newest history of Armenia even in dozens of years may use the film as a manual,” Director of “Van\" TV Company Vahagn Ghazaryan said.
“The Independence Day has a special significance for our company. The history of the company is closely connected with the history of Armenia’s independence. The harmonious functioning of all institutions of Armenia is accompanied with the development of one of the most promising branches of the economy- telecommunications. I believe that the première of the documentary which reflects the latest landmarks of Armenia’s historical development will help the growing generations realize the meaning of the Independence Day,” “ArmenTel’ CEO Igor Klimko said.