10:30 | 22.09.11 | Նորություններ | 3004
Երեւան/Մեդիամաքս/. Google+-ի վարչությունը այս սոցիալական ցանցում բոլոր ցանկացողերի համար ստեղծել է գրանցվելու հնարավորություն: Google-ի պաշտոնական բլոգում այս մասին հաղորդել է ընկերության փոխտնօրեն Վիկ Գանդոտրան:
Google+-ի բետա-տարբերակը թողարկվել էր 2011-ի հունիսի 28-ին: Այդ ժամանակվանից գրանցումը սոցիալական ցանցում փակ էր. աքաունթ բացելու համար անհրաժեշտ էր հրավեր ստանալ արդեն գրանցված օգտվողից:
Գրանցման հասանելիությունը դարձավ Google+-ի հարյուրերորդ բարելավումը վերջին երեք ամսում, նշում  է Lenta.ru-ն: Վերջին նորամուծություններից է որոնման ծառայության ֆիլտրացիան եւ Hangouts խմբակային տեսազանգերի գործողության ընդլայնումը:
Ըստ ComScore-ի տվյալների, որոնք օգոստոսի սկզբին ներկայացրել էր Reuters գործակալությունը, գրանցումը փակ ռեժիմում Google+-ին չխանգարեց ամենակարճ ժամանակում ճանաչված դառնալ. գործարկման արդեն առաջին ամսում սոցիալական ցանցում գրանցվել էր 25 մլն մարդ: Google+-ի հիմնական մրցակից Facebook-ը նույն ցուցանիշը գրանցել էր 3, իսկ  Twitter-ը` 2,5 տարում:

10:30 | 22.09.11 | Новости | 3026
Ереван/Медиамакс/.Администрация Google+ открыла регистрацию в этой социальной сети для всех желающих. Об этом сообщил в официальном блоге Google вице-президент компании Вик Гандотра.
Бета-версия Google+ была запущена 28 июня 2011 года. С тех пор регистрация в соцсети была закрытой - для получения аккаунта была необходимо получить приглашение от уже зарегистрировавшегося пользователя.
Открытая регистрация стала сотым по счету улучшением Google+ за прошедшие три месяца, отмечает Lenta.ru. Cреди последних нововведений также упоминаются фильтрация поиска и расширение функций групповых видеозвонков Hangouts.
По данным ComScore, которые в начале августа приводило агентство Reuters, регистрация в закрытом режиме не помешала Google+ стать популярным ресурсом в минимальные сроки: уже за первый месяц работы в этой социальной сети зарегистрировались 25 миллионов человек. Основной конкурент Google+ - Facebook - достиг той же цифры за три года, а Twitter - за 2,5 года.