17:22 | 05.10.11 | Նորություններ | 4632
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը “Վերադարձ” դասական երաժշտության հինգերորդ  փառատոնի բացառիկ գործընկերն է:
Փառատոնը համախմբում է հայազգի այն երաժիշտներին, ովքեր վերջին երկու տասնամյակների ընթացքում հեռացել էին Հայաստանից:
«Հինգ տարի շարունակ, այս փառատոնը համախմբում է աշխարհի տարբեր հատվածներից հայրենիք եկող հայորդիներին: Ուրախ ենք լինել այս փառատոնի կողքին, որը հնարավորություն է տալիս բացահայտելու մեր ստեղծագործ էությունը ու գնահատելու ազգի մշակութային  ներուժը», -ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Փառատոնը կազմակերպիչն է «Արվեստների պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամը: Փառատոնին կմասնակցեն Գերմանիայից, Բելգիայից, Դանիայից, ԱՄՆ-ից ժամանած անվանի երաժիշտներ:

17:22 | 05.10.11 | Новости | 4657
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС выступил эксклюзивным спонсором пятого фестиваля классической музыки “Возвращение”.
Фестиваль воссоединяет тех музыкантов армянского происхождения, которые покинули Армению в течение последних двух десятилетий.
“Уже пять лет этот фестиваль воссоединяет армян из различных стран мира. Мы рады поддержать данный фестиваль, который предоставляет возможность раскрыть нашу творческую сущность и оценить культурный потенциал нации”,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Организатором фестиваля является культурный фонд “Галерея искусств”. В фестивале будут участвовать именитые музыканты из Германии, Бельгии, Дании, США.