BlackBerry-ի հիմնադիր Մայք Լազարիդիսը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեք օրվա աշխատանքային գլոբալ խափանումից հետո BlackBerry-ի հիմնադիր Մայք Լազարիդիսը հայտարարել է BlackBerry-ի փոստային ծառայությունների ամբողջական վերականգման մասին, հաղորդում է BBC-ն:
Լազարիդիսը ներողություն է խնդրել օգտվողներին պատճառած անհարմարությունների համար եւ հայտարարել, որ ընկերությունը նախաձեռնել է հետաքննել փոստային ծառայության խափանման պատճառները:
RIM (Research In Motion) կորպորացիան խոստովանել է, որ ընկերության պատմության մեջ սա խոշորագույն վթարն է: Վերջին անգամ փոստային ծառայության հետ կապված խնդիրներ էին առաջացել 2009-ին: Ընկերությունում նշել են, որ սերվերային խնդիրներն առաջացել են RIM-ի տվյալների բրիտանական կենտրոնում:

Основатель BlackBerry Майк Лазаридис
Ереван/Медиамакс/. Основатель BlackBerry Майк Лазаридис заявил о полном восстановлении почтовых сервисов BlackBerry после трех дней глобального простоя, передает BBC.
Лазаридис извинился перед пользователями за причиненные неудобства и заявил, что компания инициировала расследование причин отключения почтового сервиса.
Корпорация RIM (Research In Motion) признала, что это крупнейшая авария в истории компании. В последний раз проблемы с ее почтовыми серверами возникли в 2009 году. В компании отметили, что на этот раз серверные проблемы возникли в британском дата-центре RIM.