10:24 | 17.10.11 | Նորություններ | 4412
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մեկնարկել է \"Orange գրքի մրցանակ 2011\" մրցույթի երկրորդ փուլը` հանրային քվեարկությունը:
«Շնորհավորում ենք բոլոր նրանց, ովքեր արժանացել են ժյուրիի հավանությանը: Այս պահից սկսվում է շատ հետաքրքիր շրջան, երբ բոլոր ընթերցասերները կարող են կարդալ ու իրենց կարծիքը հայտնել մասնակից գործերի վերաբերյալ եւ ընտրել, թե որ գործն է տպագրվելու: Սա բացառիկ պահ է, քանի որ սովորաբար ընթերցողները գործը բացահայտում են այն ժամանակ, երբ այն արդեն գրքի է վերածվել: Սա է Orange Գրքի մրցույթի առանձնահատկությունը. այն ավելի շուտ ոչ թե գրական մրցանակ է, այլ ընթերցողի եւ գրքի սիրահարների մրցանակ: Հուսով ենք, որ հանրային ընթերցանությունների, քննարկումների եւ հեղինակների հետ հանդիպումների միջոցով մենք կներգրավենք ընթերցողների ամենալայն շրջանակներին եւ կխթանենք հետաքրքրությունը ընթերցանության նկատմամբ: Չէ՞ որ հաջորդ տարի Երեւանը Գրքի համաշխարհային մայրաքաղաքն է լինելու»,- ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Մինչեւ նոյեմբերի 7-ը առաջին փուլը հաղթահարած մասնակիցների գործերը կարելի է կարդալ առցանց Orange-ի վեբ կայքում`http://orangearmenia.am/book-prize/: Նույն էջում էլ կարելի է քվեարկել ստեղծագործության օգտին` Facebook սոցիալական ցանցի միջոցով:
Յուրաքանչյուր ժանրում հաղթող ճանաչված ստեղծագործությունը կհրատարակվի առանձին գրքով, 500 տպաքանակով: Մրցույթի հաղթողները կհայտարարվեն նոյեմբերի 11-ին կայանալիք մրցանակաբաշխության ժամանակ:

10:24 | 17.10.11 | Новости | 4389
Ереван/Медиамакс/. Стартовал второй этап «Книжная конкурса Orange 2011», представляющий собой общественное голосование.
«Поздравляем всех, кто удостоился одобрения со стороны жюри. С этого момента начинается очень интересный этап, когда читатели могут познакомиться с представленными на конкурс работами, поделиться своим мнением и выбрать ту, которая будет напечатана. Это важный момент, так как обычно читатели открывают для себя книгу после ее выхода в свет. Это особенность конкурса Orange: это скорее не литературная премия, а приз от читателей и любителей книг. Мы надеемся, что посредством общественных чтений, обсуждений и встреч с авторами мы привлечем широкий круг читателей и повысим интерес к чтению. Ведь в следующем году Ереван станет Всемирной столицей книги»,- сказал гендиректор Orange Бруно Дютуа.
С работами конкурсантов, которые преодолели первый этап, до 7 ноября можно  ознакомиться на сайте Orange (http://orangearmenia.am/book-prize/). Там же можно проголосовать за того или иного участника с помощью социальной сети Facebook.
Работы, признанные победителями в каждом из жанров, будут опубликованы в виде отдельной книги - тиражом 500 экземпляров. Победители конкурса будут объявлены 11 ноября на церемонии награждения.