10:26 | 19.10.11 | Նորություններ | 3034
Երեւան/Մեդիամաքս/. Samsung-ը եւ Google-ը ներկայացրել են Android 4.0 օպերացիոն համակարգի նոր` Ice Cream Sandwich տարբերակը եւ Galaxy Nexus-ի հիման վրա աշխատող առաջին սմարթֆոնը:
Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին` վկայակոչելով կորեական Yonhapnews գործակալությունը, Google-ը հայտարարել է, որ օպերացիոն համակարգը կարելի է օգտագործել ինչպես սմարթֆոնների, այնպես էլ պլանշետային համակարգիչների համար:
Արդեն նոյեմբերին Galaxy Nexus-ը կհայտնվի եվրոպական շուկայում:
Android 4.0 Ice Cream Sandwich-ի ծրագրավորողների հիմնական նպատակն էր միավորել համակարգի նախորդ երկու տարբերակները, որոնցից մեկը` Gingerbread-ը, նախատեսված էր սմարթֆոնների, իսկ մյուսը` Honeycomb-ը` պլանշետային համակարգիչների համար:
Ice Cream Sandwich-ի թողարկմամբ համակարգը դարձել է ավելի ունիվերսալ եւ կարող է օգտագործվել ցանկացած տեսակի սարքերի համար: Ծրագրավորողները կկարողանան ստեղծել հավելումներ, որոնց աննշան արդիականացումից հետո դրանք հնարավոր կլինի կիրառել ինչպես սմարթֆոնների, այնպես էլ պլանշետների վրա:
Ինչպես ավելի վաղ նշվել էր, Samsung-ի նոր սմարթֆոնը, որը կդառնա ընկերության նոր ֆլագմանը, վաճառքի կհանվի Galaxy Nexus ապրանքանիշի ներքո:

10:26 | 19.10.11 | Новости | 2990
Ереван/Медиамакс/. Samsung и Google представили новую версию операционной системы Android 4.0 Ice Cream Sandwich и анонсировали первый смартфон под ее управлением - Galaxy Nexus
Как сообщает РИА Новости со ссылкой на корейское агентство Yonhapnews, Google объявила, что новую OC можно использовать как в смартфонах, так и в планшетных компьютерах. Galaxy Nexus появится на европейском рынке уже в ноябре.
Основной идеей разработчиков Android 4.0 Ice Cream Sandwich было объединение двух предшествующих версий системы, одна из которых (Gingerbread) предназначена для смартфонов, а другая (Honeycomb) - для планшетных компьютеров.
С выходом Ice Cream Sandwich система стала универсальной и теперь может использоваться на любых типах устройств. Разработчики смогут создавать приложения, которые потребуют лишь небольшой модификации для работы как на смартфонах, так и на планшетах.
Как сообщалось ранее, смартфон от Samsung, который станет новым флагманом компании, поступит на рынок под брендом Galaxy Nexus.