15:52 | 19.10.11 | Նորություններ | 4533
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 18-ին ավարտվեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր հովանավորությամբ անցկացված «Արեւորդի» միջազգային բնապահպանական փառատոնը:
Փառատոնի ամենալուրջ ձեռքբերումն այս տարի ֆիլմերի հագեցած ծրագիրն էր. ցուցադրվեցին ավելի քան 70 ֆիլմեր 30 երկրներից:
«Մեր առողջությունը, հետագա սերունդների առողջությունը վտանգված է ջրի եւ մթնոլորտի աղտոտվածության պատճառով: Մենք պետք է հասկանանք, եւ ներդնենք մեր երեխաների մեջ այն մտածողությունը, որ մարդը բնության տերը չէ, այլ լոկ մի մասնիկն է բնության, որը մեծահոգաբար իրեն կյանք է պարգեւել: Փառատոնը միջոց է հանդիսանում, որպեսզի մարդիկ գիտակցեն բնապահպանական խնդիրների լրջությունը եւ առնվազն հետ կանգնեն բնությանը վնաս պատճառող գործողություններից», - փառատոնի փակմանն ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ռալֆ Յիրիկյանը Բնապահպանական ֆիլմեր եւ Վայրի բնություն մրցութային ծրագրերի հաղթողներին հանձնեց հատուկ մրցանակներ` 500-ական ԱՄՆ դոլար յուրաքանչյուրին: Բացի այդ` Մանկապատանեկան ֆիլմեր ծրագրի հաղթողը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից ստացավ տեսախցիկ:

Завершился фестиваль «Дети солнца»
Ереван/Медиамакс/. 18-ого октября завершился проведенный при генеральном спонсорстве ВиваСелл-МТС международный экологический фестиваль «Дети солнца».
Самое серьезное приобретение фестиваля в этом году - это насыщенная программа кинопрограмма, в рамках которой было показано более 70 фильмов из 30 стран.
«Наше здоровье и здоровье будущих поколений находится под угрозой по причине загрязнения воды и атмосферы. Мы должны понять и привить нашим детям, что человек не является владельцем природы, а лишь ее частицей. Фестиваль является средством для того, чтобы люди осознали серьезность экологических проблем», - сказал на церемонии закрытия фестиваля гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Ракльф Йирикян вручил победителям фестиваля денежный призы в размере 500 долларов. Кроме того, победитель программы детско-юношеских фильмов получил от ВиваСелл-МТС видеокамеру.