10:22 | 26.10.11 | Նորություններ | 2980
Երեւան/Մեդիամաքս/. Yandex ընկերությունը հայտարարել է Samsung ընկերության հետ գործընկերային համաձայնագիր ստորագրելու մասին:
Ինչպես գրում է РБК Daily-ն, այսուհետ կորեական ընկերության բոլոր սմարթֆոնները, որոնք կվաճառվեն ԱՊՀ երկրներում եւ կաշխատեն Bada Wave 3  օպերացիոն համակարգով, կօգտագործեն Yandex-ի որոնումը:
Սա ռուսական որոնողական համակարգի առաջին նման պայմանագիրն է սմարթֆոնի արտադրողի հետ. հիմնականում iOS, Android и BlackBerry օպերացիոն համակարգով գործող սմարթֆոններն օգտագործում են Google:
Այս պայմանագրի ստորագրմամբ Yandex-ը երաշխավորված կստանա Ռուսաստանի շարժական որոնման շուկայի 16 %-ը. Samsung-ին պատկանում սմարթֆոնների շուկայի հենց 16%-ը:
“Մենք բաց ենք նաեւ այլ արտադրողների հետ համագործակցության համար”,- հայտնել են Yandex-ի մամուլի ծառայությունում:

10:22 | 26.10.11 | Новости | 2973
Ереван/Медиамакс/. Компания Yandex объявила о подписании партнерского соглашения с компанией Sаmsung.
Как пишет сегодня РБК Daily, теперь все смартфоны корейской компании, которые будут продаваться в странах СНГ и работать на операционной системе Bada Wave 3, будут использовать поисковую машину от Yandex. Это первое подобное соглашение российского поисковика с производителями смартфонов - в основном все смартфоны на базе iOS, Android и BlackBerry используют поиск Google.
С подписанием соглашения Yandex гарантированно получит порядка 16% рынка мобильного поиска в России - именно 16% рынка операционных систем для смартфонов удерживает Samsung. «Мы открыты для сотрудничества и с другими производителями», - сказали в пресс-службе компании.