11:00 | 31.10.11 | Նորություններ | 4434
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ ինտերնետն այսօր սովորական հայ ընտանիքի համար դարձել է կյանքի անբաժանելի մաս:
Վարչապետն ասել է այս մասին հոկտեմբերին 30-ին կայացած մամուլի ասուլիսում` ՀՀԿ Տնտեսական կոնֆերանսի ժամանակ:
«Մենք իրականացրել ենք օրենսդրական փոփոխություններ, ընդունել բազմաթիվ նորմատիվային ակտեր, հանձնարարականներ են տրվել բոլոր գերատեսչություններին` վերացնելու համար այն գործառույթները, որոնք խոչընդոտում են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանը: Եթե ընդամենը երեք տարի առաջ մենք ունեինք 80 հազար ինտերնետից օգտվող, ապա այսօր այդ թիվը կազմում է 350 հազար: Սա հանրության բավական լուրջ զանգված է: Ինտերնետն այսօր սովորական ընտանիքի համար դարձել է անբաժանելի մաս», - ասել է կառավարության ղեկավարը:

11:00 | 31.10.11 | Новости | 4503
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян сказал, что интернет стал неотъемлемой частью жизни армянской семьи.
Как сообщает Медиамакс, премьер сказал об этом на пресс-конференции в рамках Экономической конференции РПА 30-го октября.
«Мы осуществили законодательные изменения, приняли многочисленные нормативные акты, дали указания всем ведомствам по устранению препятствий для развития информационных технологий. Если 3 года назад у нас было 80 тысяч пользователей интернета, то сегодня эта цифра составляет 350 тысяч. Это достаточно серьезная часть общества. Сегодня интернет стал неотъемлемой частью для армянской семьи», - сказал Тигран Саргсян.