10:43 | 09.11.11 | Նորություններ | 21389
Երեւան/Մեդիամաքս/. Telcell վճարային համակարգը եւ «Ղարաբա Տելեկոմ» ՓԲԸ հայտարարել են ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով հաշիվների վերալիցքավորման ծառայության մեկնարկի մասին:
Այսուհետ Ղարաբաղ Տելեկոմի բջջային, քաղաքային եւ անլար ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդները հնարավորություն ունեն վճարել մատուցված ծառայությունների դիմաց ԼՂՀ-ում եւ Հայաստանում տեղադրված շուրջ 350 տերմինալների միջոցով:
Ծառայությունը հասանելի է շուրջօրյա: Գործարքի ավարտից հետո վճարողը ստանում է իր բջջային համարին SMS-ծանուցում` վճարման վավերապայմաններով: Օպերատորի կոճակը տեղադրված է «Բջջային կապ» եւ «Կոմունալ վճարումներ» բաժիններում:
Telcell-ի գործադիր տնօրեն Արամ Ազատյանի խոսքերով, ծառայության հարմարությունը առաջին հերթին կզգան Ղարաբաղ Տելեկոմի այն բաժանորդները, որոնք գտնվում են Հայաստանում:

From now on, the subscribers of mobile, city and wireless fixed communication of “Karabakh Telecom” can make payments for services via Telcell terminals located in NKR and Armenia.
One can replenish his account at any time of the day. After carrying out the operation, the payer receives an SMS-message, with a notification about payment details. The operator’s button is in “Mobile communication” and “Municipal payments” sections.
According to Telcell Executive Director Aram Azatyan, the service will be extremely convenient for the subscribers of “Karabakh Telecom” who are in Armenia.