10:43 | 09.11.11 | Նորություններ | 21389
Երեւան/Մեդիամաքս/. Telcell վճարային համակարգը եւ «Ղարաբա Տելեկոմ» ՓԲԸ հայտարարել են ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով հաշիվների վերալիցքավորման ծառայության մեկնարկի մասին:
Այսուհետ Ղարաբաղ Տելեկոմի բջջային, քաղաքային եւ անլար ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդները հնարավորություն ունեն վճարել մատուցված ծառայությունների դիմաց ԼՂՀ-ում եւ Հայաստանում տեղադրված շուրջ 350 տերմինալների միջոցով:
Ծառայությունը հասանելի է շուրջօրյա: Գործարքի ավարտից հետո վճարողը ստանում է իր բջջային համարին SMS-ծանուցում` վճարման վավերապայմաններով: Օպերատորի կոճակը տեղադրված է «Բջջային կապ» եւ «Կոմունալ վճարումներ» բաժիններում:
Telcell-ի գործադիր տնօրեն Արամ Ազատյանի խոսքերով, ծառայության հարմարությունը առաջին հերթին կզգան Ղարաբաղ Տելեկոմի այն բաժանորդները, որոնք գտնվում են Հայաստանում:

10:43 | 09.11.11 | Новости | 21467
Ереван/Медиамакс/. Платежная система Telcell и ЗАО «Карабах Телеком» объявили о запуске услуги пополнения лицевых счетов через терминалы самообслуживания.
Отныне абоненты мобильной, городской и беспроводной фиксированной связи «Карабах Телекома» имеют возможность оплачивать счета за предоставленные услуги при помощи терминалов Telcell, расположенных в НКР и Армении.
Пополнение можно производить в любое время суток. После совершения операции на мобильный телефон плательщика приходит SMS - уведомление с реквизитами платежа.  Кнопка оператора находится в разделах «Мобильная связь» и «Коммунальные платежи».
По словам исполнительного директора Telcell Арамa Азатянa, наибольшее удобство данный сервис принесет тем абонентам «Карабах Телеком», которые находятся в Армении.