13:59 | 16.11.11 | Նորություններ | 5487
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեկնարկել է ArmNet Awards 2011 համահայկական ինտերնետային մրցույթը եւ ArmNet 2011 միջոցառումների շարքը:
Միջոցառումների կազմակերպիչներն են SP Marketing Solutions եւ Orange Armenia ընկերությունները, ինչպես նաեւ Հայաստանի Ինտերնետ Հանրություն ՀԿ-ն:
SP Marketing Solutions ընկերության տնօրեն Հայկուհի Տաքսիլդարյանը այսօր տեղեկացրել է, որ ArmNet Awards հայկական ինտերնետ կայքերի մրցույթը կանցնի մեկ փուլով, որի արդյունքում կայքերը կպարգեւատրվեն 8 անվանակարգերում: Մրցույթին հայտ ներկայացնելու եւ պայմաններին ծանոթանալու համար անհրաժեշտ է այցելել www.armnetawards.am կայքը: Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն դեկտեմբերի 3-ի մրցանակաբաշխությանը:
ArmNet 2011 մյուս միջոցառումներն են դեկտեմբերի 3-ին կայանալիք «Նորագույն միտումներ. շարժական ինտերնետ, ամպային տեխնոլոգիաներ» կոնֆերանսը եւ դեկտեմբերի 3-5-ը կայանալիք Startup Weekend Yerevan նորարար նախագծերի մրցույթը:
Կոնֆերանսին ելույթներով հանդես կգան Begun ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Դմիտրի Դանիլենկոն, Google-ի ռուսաստանյան մասնաճյուղի ավագ վերլուծաբան Ստանիսլավ Վիդյաեւը, Twitter-ի ծրագրային հավելումների զարգացման գլխավոր մենեջեր Րաֆֆի Կրիկորյանը, Opera Software-ի ԱՊՀ երկրներում հանրային կապերի մենեջեր Վլադիմիր Իսաեւը:
«ArmNet2011-ն ունի խիստ ներկայացուցչական կազմով ժյուրի եւ շատ հետաքրքիր բանախոսներ, որոնց ներկայությունը Երեւանում կձեւավորի բացառիկ միջավայր: Որպես Հայաստանում շարժական ինտերնետի ոլորտում առաջատար, մենք մեզ պատասխանատու ենք զգում Հայաստանում ինտերնետ-միջավայրը կատարելագործմանն աջակցելու հարցում: Ուրախ ենք արդեն երկրորդ տարին շարունակ լինել այս մեծ տոնը նախաձեռնողներից», -ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

13:59 | 16.11.11 | Новости | 5416
Ереван/Медиамакс/. Сегодня стартовал всеармянский конкурс вебсайтов ArmNet Awards 2011 и ряд мероприятий ArmNet 2011.
Организаторы мероприятия – компании SP Marketing Solutions и Orange Armenia, а также общественная организация «Интернет сообщество Армении».
Директор SP Marketing Solutions Айкуи Таксилдарян сообщила, что конкурс вебсайтов ArmNet Awards пройдет одним этапом, в результате которого сайты будут награждены в 8 номинациях. Для подачи заявок и ознакомления с условиями конкурса следует посетить вебсайт www.armnetawards.am. Итоги конкурса будут подведены 3 декабря.
Другие мероприятия ArmNet 2011 – предстоящая 3 декабря конференция «Новейшие тенденции: мобильный интернет и облачные технологии», а также конкурс инновационных проектов Startup Weekend Yerevan, который пройдет 3-5 декабря.
На конференции выступят коммерческий директор компании Begun Дмитрий Даниленко, старший аналитик российского филиала Google Станислав Видяев, главный менеджер по приложениям Twitter Раффи Крикорян, менеджер по связям с общественностью стран Opera Software в странах СНГ Владимир Исаев.
“У ArmNet2011 довольно представительное жюри и интересные спикеры, присутствие которых в Ереване создаст исключительную атмосферу. В качестве лидера в сфере мобильного интернета в Армении мы чувствуем ответственность в вопросе содействия развитию интернет-среды в Армении. Мы рады уже второй год быть одним из инициаторов этого большого праздника”, - сказал гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа.—0--