13:59 | 16.11.11 | Նորություններ | 5487
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեկնարկել է ArmNet Awards 2011 համահայկական ինտերնետային մրցույթը եւ ArmNet 2011 միջոցառումների շարքը:
Միջոցառումների կազմակերպիչներն են SP Marketing Solutions եւ Orange Armenia ընկերությունները, ինչպես նաեւ Հայաստանի Ինտերնետ Հանրություն ՀԿ-ն:
SP Marketing Solutions ընկերության տնօրեն Հայկուհի Տաքսիլդարյանը այսօր տեղեկացրել է, որ ArmNet Awards հայկական ինտերնետ կայքերի մրցույթը կանցնի մեկ փուլով, որի արդյունքում կայքերը կպարգեւատրվեն 8 անվանակարգերում: Մրցույթին հայտ ներկայացնելու եւ պայմաններին ծանոթանալու համար անհրաժեշտ է այցելել www.armnetawards.am կայքը: Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն դեկտեմբերի 3-ի մրցանակաբաշխությանը:
ArmNet 2011 մյուս միջոցառումներն են դեկտեմբերի 3-ին կայանալիք «Նորագույն միտումներ. շարժական ինտերնետ, ամպային տեխնոլոգիաներ» կոնֆերանսը եւ դեկտեմբերի 3-5-ը կայանալիք Startup Weekend Yerevan նորարար նախագծերի մրցույթը:
Կոնֆերանսին ելույթներով հանդես կգան Begun ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Դմիտրի Դանիլենկոն, Google-ի ռուսաստանյան մասնաճյուղի ավագ վերլուծաբան Ստանիսլավ Վիդյաեւը, Twitter-ի ծրագրային հավելումների զարգացման գլխավոր մենեջեր Րաֆֆի Կրիկորյանը, Opera Software-ի ԱՊՀ երկրներում հանրային կապերի մենեջեր Վլադիմիր Իսաեւը:
«ArmNet2011-ն ունի խիստ ներկայացուցչական կազմով ժյուրի եւ շատ հետաքրքիր բանախոսներ, որոնց ներկայությունը Երեւանում կձեւավորի բացառիկ միջավայր: Որպես Հայաստանում շարժական ինտերնետի ոլորտում առաջատար, մենք մեզ պատասխանատու ենք զգում Հայաստանում ինտերնետ-միջավայրը կատարելագործմանն աջակցելու հարցում: Ուրախ ենք արդեն երկրորդ տարին շարունակ լինել այս մեծ տոնը նախաձեռնողներից», -ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

13:59 | 16.11.11 | News | 5495
The event is organized by SP Marketing Solutions and Orange Armenia as well as “Internet Community of Armenia” NGO.
Director of SP Marketing Solutions Haykuhi Taksildaryan informed that ArmNet Awards 2011 web site contest will be held in one round and the sites will be awarded in 8 nominations. You can submit applications and learn about the conditions of the contest on www.armnetawards.am. The contest will be summed up on December 3.
Other events within ArmNet 2011 include: “Modern Trends: Mobile Internet and Cloud Technologies” conference due on December 3 as well as Startup Weekend Yerevan contest of innovative projects due on December 3-5.
Begun Commercial Director Dmitri Danilenko, Chief Analyst of Google Office in Russia Stanislav Vidyayev, Director of Engineering and Application Services at Twitter Raffi Krikoryan and Opera Software CIS PR Manager Vladimir Isayev will deliver speeches at the conference.
“ArmNet 2011 has rather an impressive jury and interesting speakers whose presence will create a unique atmosphere in Yerevan. As a leader in the sphere of mobile internet in Armenia, we feel responsibility for contributing to development of internet environment in Armenia. We are glad to be one of the initiators of this big event for already the second year”, said Orange Armenia CEO Bruno Duthoit.