13:27 | 21.11.11 | Նորություններ | 4466
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ու Հեռահաղորդակցման միջազգային միության համատեղ ծրագրի շրջանակներում այսօր Երեւանում բացվել է տեսողության խնդիրներ ունեցող մարդկանց համար ինտերնետ հասանելիության առաջին կենտրոնը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն ասել է, որ կենտրոնում կա 15 համակարգիչ: Նախարարի խոսքերով, անհրաժեշտ սարքավորումներով ապահովված կենտրոնը հնարավորություն է ընձեռում տեսողության խնդիրներ ունեցող մարդկանց ուսում ստանալ եւ հաղորդակցվել աշխարհի հետ:
Կենտրոնի այցելուները կարող են օգտվել Բրալի համակարգից եւ տեսաձայնային ռեժիմից: Կենտրոնը գործելու է անվճար:

Yerevan/Mediamax/. The first internet center for people with vision problems opened in Yerevan today within the framework of a joint program of the Ministry of Transport and Communication of Armenia, UNESCO and International Telecommunication Union.
Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan said today that the center is equipped with 15 computers, Mediamax reports. According to him, the center enables the people having eye sight problems to study and communicate with the world.
The visitors of the center may use the Braille system as well as audio and video voice regime. The services provided by the center are free of charge.