13:27 | 21.11.11 | Նորություններ | 4466
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ու Հեռահաղորդակցման միջազգային միության համատեղ ծրագրի շրջանակներում այսօր Երեւանում բացվել է տեսողության խնդիրներ ունեցող մարդկանց համար ինտերնետ հասանելիության առաջին կենտրոնը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն ասել է, որ կենտրոնում կա 15 համակարգիչ: Նախարարի խոսքերով, անհրաժեշտ սարքավորումներով ապահովված կենտրոնը հնարավորություն է ընձեռում տեսողության խնդիրներ ունեցող մարդկանց ուսում ստանալ եւ հաղորդակցվել աշխարհի հետ:
Կենտրոնի այցելուները կարող են օգտվել Բրալի համակարգից եւ տեսաձայնային ռեժիմից: Կենտրոնը գործելու է անվճար:

13:27 | 21.11.11 | Новости | 4418
Ереван/Медиамакс/. В рамках совместной программы министерства транспорта и связи Армении, ЮНЕСКО и Международного союза электросвязи сегодня в Ереване открылся первый центр интернет-доступа для людей с проблемами зрения.
Как сообщает Медиамакс, министр транспорта и связи Манук Варданян сообщил сегодня, что центр оснащен 15 компьютерами. По словам министра, центр, оснащенный необходимым оборудованием, дает возможность людям с проблемами получать образование и общаться с миром.
Посетители центра смогут воспользоваться системой Браля, а также аудио-видео звуковым режимом. Услуги центра бесплатные.