Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange Արմենիա ընկերությունն անցկացրեց մինչեւ 42 Մբ/վ ներբեռնման արագություն ապահովող 3G+/HSPA տեխնոլոգիաների վրա հիմնված ցանցի թեստային փորձարկում իրական ցանցում:
Մինչեւ 42 Մբ/վ ներբեռնման արագություն ապահովող ցանցը թույլ է տալիս հաշված վայրկյաններում բեռնել երաժշտություն, ֆիլմեր, ծրագրեր, խաղալ առցանց խաղեր, նաեւ ֆիլմեր դիտել ինտերնետում անգամ HD որակով:
“Սա իսկապես մեծ տեխնոլոգիական թռիչք է”, - ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան: 3G+/HSPA տեխնոլոգիաների վրա հիմնված ցանցը թեստային ռեժիմով կփորձարկվի Հայաստանի երեք քաղաքներում` Երեւանում, Գյումրիում եւ Վանաձորում:
Բրունո Դյութուան նշել է, որ “այս նոր արագությունները հասանելի կլինեն սպառողին, երբ ընկերությունը լիովին կավարտի տեխնիկական փորձարկման շրջանը”: Սակագները նույնպես կհրապարակվեն փորձարկման շրջանն ավարտելուց հետո:
3G+/HSPA տեխնոլոգիան օգտագործելու համար Orange Արմենիա ընկերությունը վաճառքի կհանի այդ արագությունն ապահովող հատուկ մոդեմներ:

12:00 | 23.11.11 | Новости | 2586
Ереван/Медиамакс/. Компания Оранж Армения провела сегодня тестовый запуск сети, основанной на технологиях 3G+/HSPA и обеспечивающей скорость скачивания до 42 Мб/сек.
Сеть, обеспечивающая скорость скачивания /download/ до 42 Мб/сек, позволяет за считанные секунды скачивать музыку, фильмы, программы, играть в онлайн игры, а также смотреть фильмы в интернете даже в качестве HD.
“Это действительно большой технологический взлет”,- заявил гендиректор Orange Бруно Дютуа. Сеть, основанная на технологиях 3G+/HSPA, в тестовом режиме будет запущена в трех городах Армении - Ереване, Гюмри и Ванадзоре.
Бруно Дютуа отметил, что “эти новые скорости будут доступны потребителю, когда компания полностью завершит стадию технического тестирования”. Тарифы также будут обьявлены после завершения тестовой стадии.
Для использования технологии 3G+/HSPA компания Оранж Армения выставит на продажу специальные модемы, обеспечивающие даннуя скорость.