Հովիկ Մուսաելյանն ու Ռալֆ Յիրիկյանը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում ՏՏ ոլորտի զարգացման նպատակով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ներդրումների ծավալը ընթացիկ տարում կազմել է 100 մլն դրամ, այսօր Երեւանում ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ելույթ ունենալով “Սինոփսիս Արմենիա” ընկերության գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսաելյանի հետ համատեղ ասուլիսում` Ռալֆ Յիրիկյանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանը կդառնա համաշխարհային առաջատարներից մեկը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում:
Հովիկ Մուսաելյանը ներկայացրել է ընթացիկ տարում ՏՏ ոլորտի զարգացման ուղղությամբ Սինոփսիս-Արմենիա-ի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի իրականացված ծրագրերը՝ առանձնացնելով միկրոէլեկտրոնիկայի համաշխարհային օլիմպիադան, լավագույն ՏՏ մենեջերների մրցույթը, ArmTech կոնգրեսը, ինչպես նաեւ ՀՀ նախագահի մրցանակի հանձնումն աշխարհում առաջին անհատական համակարգչի ստեղծող Սթիվ Վոզնյակին:
Իր հերթին Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ ընկերությունը հովանավորել է Digitec ցուցահանդեսը, ԱրմՌոբոտիքս ռոբոտների առաջնությունը, ինչպես նաեւ Մեդիամաքս-ի հետ իրականցված Yerevan Web Meetings նախագիծը:

Овиком Мусаелян и Ральф Йирикян
Ереван/Медиамакс/.Объем инвестиций ВиваСелл-МТС в развитие ИТ-индустрии Армении составил в текущем году 100 млн драмов, сказал сегодня в Ереване гендиректор компании Ральф Йирикян.
Выступая на совместной пресс-конференции с исполнительным директором “Синопсис Армения” Овиком Мусаеляном, Ральф Йирикян выразил уверенность, что Армения станет одним из мировых лидеров в области информационных технологий.
Овик Мусаелян представил совместные с ВиваСелл-МТС программы Синопсис-Армения по развитию ИТ-индустрии, реализованные в текущем году, выделив международную олимпиаду по микроэлектронике, учебную программу в Европейской академии в области микроэлектроники, конкурс лучших ИТ-менеджеров, конгресс ArmTech, а также вручение награды президента Армении создателю первого в мире персонального компьютера Стиву Возняку.
Ральф Йирикян, в свою очередь, отметил, что компания спонсировала выставку Digitec, первенство роботов АрмРоботикс, а также проект Yerevan Web Meetings, реализованный Медиамакс.