ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Թբիլիսիում ասել է, որ այս տարի Հայաստանի տեղեկատվական եւ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի աճը կկազմի 25 %:
Նախագահն այդ մասին ասել է` հանդես գալով հայ-վրացական գործարար համաժողովի բացմանը:
Նշելով, որ հաճելի է տեսնել վերջին մի քանի տարիներին հարեւան Վրաստանի արձանագրած հաջողությունները, Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ երկու երկրների տնտեսությունները նման են միմյանց, այդ թվում՝ բնական ռեսուրսների սակավությամբ, ինչը ենթադրում է, որ պետք է հաջողությունների հասնել ի շնորհիվ լավ կառավարման եւ մարդկային ներուժի:
Ավարտելով պաշտոնական այցը Վրաստան՝ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր վերադարձել է Երեւան:

17:19 | 30.11.11 | Новости | 5606
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил сегодня в Тбилиси, что по итогам этого года рост в сфере ИТ и высоких технологий Армении составит 25 %.
Президент заявил об этом, выступая сегодня на открытии армяно-грузинского бизнес- форума.
Отметив, что приятно видеть отмеченные в последние годы успехи соседней Грузии, Серж Саргсян подчеркнул, что экономики обеих государств схожи, в том числе с точки зрения недостатка природных ресурсов. Это, по словам главы Армении, подразумевает, что необходимо достигать успехов посредством хорошего управления и человеческого потенциала.
Завершив официальный визит в Грузию, делегация, возглавляемая Сержем Сарсгяном, сегодня вернулась в Ереван.