10:45 | 01.12.11 | Նորություններ | 4355
Երեւան: Մեդիամաքս: «Արմենիա Դեյթաքոմ քամփնի» (ADC) ՓԲԸ-ն նախատեսում է ավարտել հեռահաղորդակցության շուկայի խոշորագույն մասնակիցներից մեկի հետ միաձուլումը` «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ի կողմից տրամադրված վարկային միջոցների շնորհիվ:
Ինչպես այսօր հայտնել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ը, «վարկային սահմանաչափի շրջանակներում կֆինանսավորվեն ընկերության հիմնական միջոցների ձեռք բերման եւ արդիականացման ծախսերը, ինչպես նաեւ ավարտին կհասցվի ADC-ի միաձուլումը հեռահաղորդակցության շուկայի խոշորագույն մասնակիցներից մեկի հետ”:
Բանկի գլխավոր տնօրեն Վալերի Օվսյաննիկովն ասել է, որ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ի աշխատակիցների թիմն ակտիվորեն համագործակցել է ADC-ի մասնագետների հետ, ինչը թույլ է տվել համալիր գնահատել ընկերության բիզնեսը եւ գործարքի կառուցվածքը կազմել ոչ ստանդարտ եղանակով”:
ADC-ի Տնօրինության խորհրդի նախագահ Խաժակ Կարայանն իր հերթին նշել է, որ “ADC-ի գործառնական շահույթը վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում ամրապնդել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ի վստահությունը` անհրաժեշտ ֆինանսավորում տրամադրելու համար”:

10:45 | 01.12.11 | Новости | 4378
ADC планирует завершить сделку по слиянию с «одним из крупных участников рынка» благодаря финансированию от Банка ВТБ (Армения)
Ереван/Медиамакс/. ЗАО «Армениан Дейтаком Компани» (ADC) планирует завершить сделку по слиянию с одним из крупных участников рынка телекоммуникаций благодаря кредитным средствам, выделенным Банком ВТБ (Армения).
Как сообщил сегодня Банк ВТБ (Армения), «в рамках кредитного лимита будут профинансированы затраты на приобретение и модернизацию основных средств компании, а также завершится сделка слияния ЗАО «Армениан Дейтаком Компани», с одним из крупных участников рынка телекоммуникаций».
Глава банка Валерий Овсянников сказал, что «команда Банка ВТБ (Армения) активно сотрудничала со специалистами ADC, что позволило комплексно оценить бизнес компании и подойти нестандартно к структуре сделки».
Председатель Совета директоров ADC Хажак Караян, в свою очередь, отметил, что «операционная прибыль ADC в течение последних нескольких месяцев добавила уверенности Банку ВТБ (Армения) для предоставления необходимого финансирования».