10:45 | 01.12.11 | Նորություններ | 4355
Երեւան: Մեդիամաքս: «Արմենիա Դեյթաքոմ քամփնի» (ADC) ՓԲԸ-ն նախատեսում է ավարտել հեռահաղորդակցության շուկայի խոշորագույն մասնակիցներից մեկի հետ միաձուլումը` «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ի կողմից տրամադրված վարկային միջոցների շնորհիվ:
Ինչպես այսօր հայտնել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ը, «վարկային սահմանաչափի շրջանակներում կֆինանսավորվեն ընկերության հիմնական միջոցների ձեռք բերման եւ արդիականացման ծախսերը, ինչպես նաեւ ավարտին կհասցվի ADC-ի միաձուլումը հեռահաղորդակցության շուկայի խոշորագույն մասնակիցներից մեկի հետ”:
Բանկի գլխավոր տնօրեն Վալերի Օվսյաննիկովն ասել է, որ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ի աշխատակիցների թիմն ակտիվորեն համագործակցել է ADC-ի մասնագետների հետ, ինչը թույլ է տվել համալիր գնահատել ընկերության բիզնեսը եւ գործարքի կառուցվածքը կազմել ոչ ստանդարտ եղանակով”:
ADC-ի Տնօրինության խորհրդի նախագահ Խաժակ Կարայանն իր հերթին նշել է, որ “ADC-ի գործառնական շահույթը վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում ամրապնդել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ի վստահությունը` անհրաժեշտ ֆինանսավորում տրամադրելու համար”:

10:45 | 01.12.11 | News | 4581
Yerevan/Mediamax/. “Armenian Datacom Company” CJSC (ADC) is planning to complete the merger with one of large participants of the telecommunication market due to the credit provided by VTB Bank (Armenia).
As VTB Bank (Armenia) reported today, “within the loan limit the bank will finance the acquisition and modernization of fixed assets of the company, as well as the merger between the “Armenian Datacom Company” CJSC and one of large participants of the telecommunication market” will be completed.”
VTB Bank (Armenia) CEO Valery Ovsyannikov said “the team of VTB Bank (Armenia) has actively cooperated with the specialists of ADC, which allowed them to comprehensively assess the company’s business and unconventionally approach the structure of the deal.”
Chairman of the Board of Directors of ADC, Khazhak Karayan, said in his turn that “the operating income of ADC in last several months added confidence to VTB Bank (Armenia) to provide the necessary funding.