17:36 | 07.12.11 | Նորություններ | 4174
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը համագործակցության ծավալուն ծրագիր է սկսում Հայաստանի Պետական Ճարտարագիտական Համալսարանի Գյումրու եւ Վանաձորի մասնաճյուղերի հետ:
Մասնաճյուղերի ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի աշխատակիցները մասնագիտական եւ վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար:
«Բոլորս էլ գիտենք, որ կարիերայում ամենադժվարն առաջին աշխատանքային փորձն է: Ավելի դժվար է, երբ չես բնակվում մայրաքաղաքում: Երջանիկ ենք սկսել այս համագործակցությունը երկու համալսարանների հետ, քանի որ կարծում ենք, որ Հայաստանը ոչ միայն Երեւանն է, այլ բոլոր մարզերը` մեծ ու փոքր բնակավայրերով: Հուսով եմ, որ մեր համագործակցությունը երկարատեւ ու արդյունավետ կլինի», - ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
ՀՊՃՀ Վանաձորի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ նաեւ անվճար Wi-Fi անկյան պաշտոնական բացումը:
Orange Արմենիա-ն իր բարեգործական կառույցի` Orange Հիմնադրամի միջոցով մասնաճյուղերից յուրաքանչյուրին փոխանցեց մեկական միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի արդեն ընտրված 15 ուսանողների ուսման վարձի մարմանը:

17:36 | 07.12.11 | Новости | 3929
Ереван/Медиамакс/. Компания Orange начинает масштабную программу сотрудничества с Гюмрийским и Ванадзорским филиалами Государственного инженерного университета Армении.
Студенты филиалов смогут проходить практику в Orange, а сотрудники компании будут проводить курсы по переподготовке и специализации.
«Все мы знаем, что самое сложное в карьере - это первый трудовой опыт. Еще сложнее, когда ты живешь не в столице. Мы рады начать это сотрудничество, так как считаем, что Армения - это не только Ереван, но и все марзы со своими большими и малыми населенными пунктами. Надеюсь, что наше сотрудничество будет долгосрочным и продуктивным», - сказал гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа.
В Ванадзорском филиале инженерного университета состоялось также официальное открытие уголка бесплатной Wi-Fi связи.
Orange Armenia через свою благотворительную структуру - фонд Orange, передала каждому из филиалов по 1 млн драмов. Эти средства будут использованы на оплату обучения уже отобранных 15 студентов.