10:02 | 14.12.11 | Նորություններ | 4707
Երեւան: Մեդիամաքս:Կարիերայի զարգացման ծրագրի շրջանակներում դեկտեմբերի 13-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակ են այցելել “Ալավերդու համայնքային վերականգնողական կենտրոն” ՀԿ-ի երեխաները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն աշակերտներին ներկայացրել է կապի ստեղծման պատմությունը, տեխնոլոգիաների զարգացման փուլերը, բջջային կապի առանձնահատկություններն ու բջջային ցանցի առաջընթացը` առաջին սերնդից մինչև 4G: Նա նկարագրել  է նաև բջջայինից բջջային զանգի տեխնիկական իրականացումը:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմունքների ծանոթացմանը, հաշվի առնելով, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանում այս մոդելը հաջողությամբ իրականացնող առաջին կազմակերպություններից է:
Դասախոսությունից հետո երեխաները Ռալֆ Յիրիկյանի ուղեկցությամբ շրջել են ընկերության գլխամասային գրասենյակում և պատրաստի մոդելի օրինակով պատկերացում են  կազմել բջջային կայանի մասին: Նրանք ծանոթացել են նաև ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի թեժ գծի գործակալների աշխատանքին, այցելել են  բջջային համակցման կենտրոն` ամենուրեք արժանանալով ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընտանիքի ջերմ և ընկերական վերաբերմունքին:
Շրջայցն եղել է ինտերակտիվ: Մտքերի փոխանակման շնորհիվ, երեխաները Ռալֆ Յիրիկյանից ստացել են իրենց հետաքրքրող  բազմաթիվ հարցերի պատասխաններ:
են ԶԼՄ-ների ավելի քան 30 ներկայացուցիչներ Հայաստանից, Վրաստանից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Տաջիկստանից եւ Ուզբեկստանից:

10:02 | 14.12.11 | News | 4705
Yerevan/Mediamax/.On December 13, the children of the Alaverdi Community Rehabilitation Center NGO visited VivaCell-MTS premises in the frames of the Company’s Career Development Project.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian introduced the students with the history of telephone invention and the development of technologies; spoke about the peculiarities of the mobile network, explaining the technical implementation of a mobile-to-mobile call; told about the development of the mobile network from 1G to 4G, and much more.
Special attention was paid to explaining the concept of the Corporate Social Responsibility, VivaCell-MTS being one of the first companies to introduce this model in Armenia.
After the lecture the children were guided by Ralph Yirikian to a tour in the premises of the Company, where they had the opportunity to see a model of a base station, witnessed the work of the VivaCell-MTS hotline operators, saw the Mobile Switching Center, the Service Center, enjoying the warm and friendly atmosphere at the VivaCell-MTS Family.
The tour ended up with a Q&A session, during which the children exchanged thoughts with Ralph Yirikian and got from him answers to many questions.