16:59 | 16.12.11 | Նորություններ | 5640
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) դարձել է «Կայմ» հեռուստաընկերության կողմից նկարահանված «Դուռը բաց» հայկական լիամետրաժ կատակերգական ֆիլմի գլխավոր հովանավոր: Բոլոր ցանկացողները կարող են դիտել ֆիլմը «Մոսկվա» կինոթատրոնում` սկսած 2011թ. դեկտեմբերի 17-ից:
Ֆիլմի ռեժիսորն է Ավագ Ավագյանը, որը նաեւ հայտնի է հայ հանդիսատեսին որպես «Իմ սիրելի քաղաք Երեւան» սիրված ֆիլմի հեղինակ: «Դուռը բաց» կատակերգության գլխավոր դերերում նկարահանվել են Հովհաննես Ազոյանը եւ Արսեն Գրիգորյանը: Բեմադրող օպերատոր` Արտավազդ Խաչատուրյան, պրոդյուսեր` Հրաչյա Շմավոնյան:
«Վերջին շրջանում հայկական կինեմատոգրաֆը հանդիսատեսին է ներկայացրել մի շարք խոշոր հաջողված նախագծեր:  Դա թույլ է տալիս նկատել ազգային կինոարտադրության վերածննդի միտումները եւ հուսալ, որ այս ոլորտում կլինեն նոր նվաճումներ: Մենք հավատում ենք, որ նոր ֆիլմը կդառնա հայ  հանդիսատեսի ամենսիրվածներից մեկը, եւ Ամանորյա տոների նախաշեմին կպարգեւի նրանց ուրախ եւ դրական զգացմունքներ»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:59 | 16.12.11 | News | 5364
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) became the general sponsor of the Armenian full-length “Open the Door” comedy film shot by “Kaym” TV company. All the interested persons may watch the film in “Moscow” cinema house from December 17, 2011.
The comedy is directed by Avag Avagyan who is also popular among the Armenians as a director of “Yerevan, My Favorite City” film. Hovhannes Azoyan and Arsen Grigoryan stared in the film. Director-Artavazd Khachaturyan, producer- Hrachya Shmavonyan.
“Armenian cinematography has recently presented to the audience a number of significant and successful projects. It allows us to speak about rebirth of the national cinematography and hope for new achievements in the sphere. We sincerely believe that the new film will become one of the most favorite films of the Armenian audience and will present them a whole lot of joyous and positive emotions on the New Year’s and Christmas eve”, said “ArmenTel” CEO Igor Klimko.