16:59 | 16.12.11 | Նորություններ | 5640
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) դարձել է «Կայմ» հեռուստաընկերության կողմից նկարահանված «Դուռը բաց» հայկական լիամետրաժ կատակերգական ֆիլմի գլխավոր հովանավոր: Բոլոր ցանկացողները կարող են դիտել ֆիլմը «Մոսկվա» կինոթատրոնում` սկսած 2011թ. դեկտեմբերի 17-ից:
Ֆիլմի ռեժիսորն է Ավագ Ավագյանը, որը նաեւ հայտնի է հայ հանդիսատեսին որպես «Իմ սիրելի քաղաք Երեւան» սիրված ֆիլմի հեղինակ: «Դուռը բաց» կատակերգության գլխավոր դերերում նկարահանվել են Հովհաննես Ազոյանը եւ Արսեն Գրիգորյանը: Բեմադրող օպերատոր` Արտավազդ Խաչատուրյան, պրոդյուսեր` Հրաչյա Շմավոնյան:
«Վերջին շրջանում հայկական կինեմատոգրաֆը հանդիսատեսին է ներկայացրել մի շարք խոշոր հաջողված նախագծեր:  Դա թույլ է տալիս նկատել ազգային կինոարտադրության վերածննդի միտումները եւ հուսալ, որ այս ոլորտում կլինեն նոր նվաճումներ: Մենք հավատում ենք, որ նոր ֆիլմը կդառնա հայ  հանդիսատեսի ամենսիրվածներից մեկը, եւ Ամանորյա տոների նախաշեմին կպարգեւի նրանց ուրախ եւ դրական զգացմունքներ»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:59 | 16.12.11 | Новости | 5596
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) стала главным спонсором армянского полнометражного комедийного фильма «Открой дверь», снятого телекомпанией «Кайм». Все желающие могут увидеть фильм в кинотеатре «Москва» с 17 декабря 2011 года.
Режиссер комедии - Аваг Авагян, который также известен армянскому зрителю как автор полюбившегося фильма «Мой любимый город Ереван». Главные роли в фильме «Открой дверь» исполнили Оганес Азоян и Арсен Григорян. Режиссер-постановщик – Артавазд Хачатурян, продюсер – Грачья Шмавонян.
«В последнее время кинематограф Армении представил вниманию зрителей целый ряд крупных и успешных проектов. Это позволяет нам говорить о возрождении национальной киноиндустрии и надеяться на новые достижения в этой сфере. Мы искренне верим, что новый фильм станет одним из самых любимых среди армянских зрителей и в канун новогодних и рождественских праздников подарит им массу радостных и положительных эмоций», - сказал генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.