14:38 | 22.12.11 | Նորություններ | 4942
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Թեժ ձմեռ» ծառայության գործարկման մասին բջջային կապի այն բաժանորդների համար, ովքեր օգտվում են ռոումինգ ծառայությունից հետեւյալ երկրներում` Թուրքիա, Միացյալ Արաբական Էմիրություններ, Սիրիա, Թունիս, Թայլանդ, Վիետնամ, Եգիպտոս, Հնդկաստան, Հորդանան, Կամբոդժա եւ Մալազիա:
Ծառայությունը թույլ է տալիս վերոնշյալ երկրներում ռոումինգ ծառայությունից օգտվող բաժանորդներին ստանալ զանգեր 0 դրամ սակագնով խոսակցության առաջին 2 րոպեների դիմաց: Սկսած երրորդ րոպեից մուտքային զանգի տարիֆիկացումն իրականցվում է սակագնային գուտուն համապատասխան, հայտնել են ընկերությունում:
«Թեժ ձմեռ» ծառայությունից կարող են օգտվել  Beeline բջջային կապի բոլոր բաժանորդները` նախապես ակտիվացնելով ռոումինգ ծառայությունը: «Թեժ ձմեռ» ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է բջջային հեռախոսից հավաքել *555# հրահանգը: Ծառայության ակտիվացման արժեքն է 3000 դրամ, այն ակտիվ է 7 օր: Ծառայության համար բաժանորդավճար չի գանձվում:

14:38 | 22.12.11 | Новости | 4939
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) объявил о запуске услуги «Жаркая зима» для абонентов сотовой связи Beeline, находящихся в роуминге в сети операторов ОАЭ, Сирии, Таиланда, Туниса и Турции, Вьетнама, Египта, Индии, Иордании, Камбоджи и Малайзии.
Услуга позволяет клиентам, находящимся в роуминге в указанных странах, принимать звонки по тарифу 0 драм за первые 2 минуты разговора. Начиная с третьей минуты тарификация входящих звонков осуществляется согласно соответствующей тарифной зоне, сообщили в компании.
«АрменТел является частью международной глобальной Группы «ВымпелКом»,  объединяющей операторов связи девятнадцати стран мира. Это позволяет универсальному оператору Армении предлагать своим клиентам качественные и доступные услуги не только внутри страны, но и далеко за ее пределами, в частности, уникальную возможность бесплатно принимать звонки за границей», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Воспользоваться услугой «Жаркая зима» могут абоненты предоплатной и постоплатной системы расчетов мобильной сети Beeline, предварительно активировав услугу роуминга. Подключить услугу «Жаркая зима»  можно, набрав на мобильном телефоне команду *555#. Стоимость подключения услуги – 3 тыс. драм, срок действия– 7 дней. Абонентская плата за услугу не взимается.