13:16 | 08.02.12 | Նորություններ | 7138
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Նորարար ուսուցիչներ” ֆորումի ընթացքում այսօր տեղի է ունեցել նորարար մեթոդներ կիրառող ուսուցիչների մրցանակաբաշխության արարողությունը, որը կազմակերպվել էր “Մայքրոսոֆթ ԱրԷյ” ընկերության ու ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ:
“Մայքրոսոֆթ ԱրԷյ” ընկերության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանն այսօր ասել է, որ ֆորումի նպատակն է խրախուսել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառումը ուսուցման գործընթացում:
“Ուրախությամբ կարող եմ ասել, որ այն տարեցտարի ավելի մեծ հետաքրքրություն է առաջացնում ուսուցիչների շրջանում, մեծ հաջողություններ ենք ունենում: Նախորդ տարի հայաստանյան մրցույթի գլխավոր մրցանակակիրը` ուսուցչուհի Նարինե Բաղդասարյանը, իր նորարար մեթոդի համար եվրոպական ֆորումում եւս արժանացավ առաջին պատվավոր մրցանակին”,- ասել է նա:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն էլ իր հերթին ասել է. “Մենք ունենք ներուժ, որը հարկավոր է օգտագործել մեր երկիրը կայուն զարգացման ուղով տանելու համար”:
“Նորարար ուսուցիչներ” ֆորումին այս տարի ներկայացվել է 41 նախագծեր, որոնցից եզրափակիչ փուլ են անցել 13-ը: Եզրափակիչ անցած նախագծերից ընտրվել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից սահմանված երեք մրցանակային կարգերի արժանացած մասնակիցները, որոնք ստացել են HTC հեռախոսներ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Մայքրոսոֆթ-ի կողմից սահմանված գլխավոր մրցանակին “Տիեզերքը շատ մոտ է” աշխատանքի համար արժանացել է “Օհանյան” կրթահամալիրի ուսուցչուհի Աննա Գալստյանը, ով կդառնա մարտի 19-29-ը Լիսաբոնում կայանալիք եվրոպական ֆորումի հայաստանյան մասնակիցը:

Григор Барсегян и Ральф Йирикян
Ереван/Медиамакс/. В ходе форума «Инновационные учителя», организованного компанией «Майкософт АрЭй» и министерством образования и науки Армении при содействии ВиваСелл-МТС, сегодня состоялась церемония награждения учителей, применяющих инновационные методы обучения.
Директор компании «Майкрософт АрЭй» Григор Барсегян заявил, что целью форума является поощрение применения информационных технологий в процессе обучения.
“Я с радостью могу сказать, что проект из года в год вызывает интерес среди учителей, мы фиксируем серьезные успехи. В прошлом году главный призер армянского конкурса, учительница Нарине Багдасарян удостоилась почетного главного приза за свой инновационный метод»,- сказал он.
В свою очередь генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян заявил: «У нас есть потенциал, который необходимо использовать для стабильного развития страны».
На форуме «Инновационные учителя» в этом году был представлен 41 проект, из которых в финальный этап вошли 13. Из проектов, прошедших в финальный тур, были отобраны участники, удостоившиеся призов в трех призовых категориях, учрежденных ВиваСелл-МТС, которые получили телефоны HTS.
Учительница школы “Оганян” Анна Галстян удостоилась главного приза Майкрософт и ВиваСелл-МТС за работу «Вселенная очень близка», она станет представительницей Армении на европейском форуме, который состоится с 19-29 марта в Лиссабоне.