13:16 | 08.02.12 | Նորություններ | 7138
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Նորարար ուսուցիչներ” ֆորումի ընթացքում այսօր տեղի է ունեցել նորարար մեթոդներ կիրառող ուսուցիչների մրցանակաբաշխության արարողությունը, որը կազմակերպվել էր “Մայքրոսոֆթ ԱրԷյ” ընկերության ու ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ:
“Մայքրոսոֆթ ԱրԷյ” ընկերության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանն այսօր ասել է, որ ֆորումի նպատակն է խրախուսել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառումը ուսուցման գործընթացում:
“Ուրախությամբ կարող եմ ասել, որ այն տարեցտարի ավելի մեծ հետաքրքրություն է առաջացնում ուսուցիչների շրջանում, մեծ հաջողություններ ենք ունենում: Նախորդ տարի հայաստանյան մրցույթի գլխավոր մրցանակակիրը` ուսուցչուհի Նարինե Բաղդասարյանը, իր նորարար մեթոդի համար եվրոպական ֆորումում եւս արժանացավ առաջին պատվավոր մրցանակին”,- ասել է նա:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն էլ իր հերթին ասել է. “Մենք ունենք ներուժ, որը հարկավոր է օգտագործել մեր երկիրը կայուն զարգացման ուղով տանելու համար”:
“Նորարար ուսուցիչներ” ֆորումին այս տարի ներկայացվել է 41 նախագծեր, որոնցից եզրափակիչ փուլ են անցել 13-ը: Եզրափակիչ անցած նախագծերից ընտրվել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից սահմանված երեք մրցանակային կարգերի արժանացած մասնակիցները, որոնք ստացել են HTC հեռախոսներ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Մայքրոսոֆթ-ի կողմից սահմանված գլխավոր մրցանակին “Տիեզերքը շատ մոտ է” աշխատանքի համար արժանացել է “Օհանյան” կրթահամալիրի ուսուցչուհի Աննա Գալստյանը, ով կդառնա մարտի 19-29-ը Լիսաբոնում կայանալիք եվրոպական ֆորումի հայաստանյան մասնակիցը:

Grigor Barseghyan and Ralph Yirikian
Yerevan/Mediamax/. The ceremony of awarding teachers applying innovative teaching methods was held today, during the “Innovative Teachers” forum organized by “Microsoft RA” and Ministry of Education and Science of Armenia with VivaCell-MTS support.
Director of “Microsoft RA” Grigor Barseghyan stated that the forum aims to encourage applying information technologies during the teaching process.
“I am glad to say that the project evokes interest among teachers year by year and we register serious success. The grand prix winner of last, year, teacher Narine Baghdasaryan, was awarded the honorary grand prix for her innovative method”, he said.
In his turn, VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian stated: “We have a potential which should be used for stable development of the country”.
41 projects were presented at “Innovative Teachers” forum this year and 13 of them passed to the final round. Participants granted prizes in three nominations set by VivaCell-MTS to have got HTS phones, were selected out of the projects which passed to the final round.
Teacher of “Ohanyan” school Anna Galstyan was awarded the grand prix of Microsoft and VivaCell-MTS for “Universe is very close” work. Hs will represent Armenia in the European Forum due to be held in Lisbon on March 19-29.