11:16 | 14.02.12 | Նորություններ | 5245
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Բեւեռ» ընկերությունն արտոնագիր պայմանագիր է կնքել Microsoft-ի հետ, որի համաձայն պաշտոնապես ընդգրկվել է Microsoft SPLA (Microsoft Services Provider License Agreement) գործընկերային ծրագրում:
Արտոնագիր պայմանագիրը (SPLA) հնարավորություն է տալիս «Բեւեռ» ընկերությանն առաջարկել Microsoft ծրագրային ապահովման տեղադրում իր իսկ տվյալների մշակման կենտրոնում: Պայմանագիրը նաեւ լայն հնարավորություն է ընձեռում հաճախորդներին`օգտվելու հոսթինգային («cloud») ծառայություններից, ինչպիսիք են` վեբ-հոսթինգը, կիրառական ծրագրերի հոսթինգը, հաղորդագրությունները, միասնական աշխատանքը եւ ենթակառուցվածքային պլատֆորմը:
Համաձայն SPLA պայմանագրի, «Բեւեռ» ընկերությունը հնարավորություն ունի մատակարարել հոսթինգ ծառայություններ` հարմարեցված կոնկրետ հաճախորդի պահանջներին, որն ունի գնային ճկուն համակարգ եւ նվազեցնում է ՏՏ սպասարկման ծախսերը:
«Սույն պայմանագիրը հնարավորություն կտա մեր կորպորատիվ հաճախորդներին եւ ուսումնական հաստատություններին նվազեցնել արտոնագրված ծրագրային ապահովման օգտագործման ծախսերը` ամսական վճարելով փաստացի օգտագործված ծրագրերի դիմաց: Մեզ համար, որպես ՏՏ ծառայություններ մատուցող ընկերության, սա եւս մեկ քայլ է հաճախորդներին առաջարկվող ծառայությունների ցանկն ավելի ընդլայնելու համար, առաջարկելու ծառայություններ ավելի շահավետ պայմաններով, բացառելով որեւէ նախնական ծախսեր կամ երկարաժամկետ պարտավորություններ», - նշել է «Բեւեռ» ընկերության տնօրեն Բորիս Աղաջանյանը:

Yerevan/Mediamax/. Bever Company signed a licensing agreement with Microsoft, which certifies that the company has been officially accepted into Microsoft SPLA (Microsoft Services Provider License Agreement) partner program.
SPLA Licensing agreement allows “Bever” to offer Microsoft software in its own data center and provide the end users a wide range of hosting (cloud) services. Particularly web hosting, hosted applications, messaging, collaboration and system infrastructure platforms.
Under the SPLA agreement “Bever” will provide hosting services which are individually configured for the specific customer needs with a flexible structure to minimize the cost IT-services maintenance.
“The license agreement will allow our corporate customers and educational institutions to minimize the costs of using licensed software through monthly payments upon their use. For us, as an IT service provider, this is one more step forward on the way of expanding the spectrum of offered services on more beneficial terms excluding any initial expenses or long-term obligations”, said the head of Bever Company Boris Aghajanyan.