13:22 | 24.02.12 | Նորություններ | 2961
Երեւան/Մեդիամաքս/. Առավել ճանաչված Android հավելումները ԱՄՆ-ում միջինը 2,5 անգամ ավելի թանկ արժեն, քան Apple-ի iPhone-ների համար նախատեսված ծրագրերը:
Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ-Նովոստի-ն` վկայակոչելով Canalys ընկերության տվյալները, ԱՄՆ-ում Android Market-ի 100 լավագույն հավելումներն արժեն $374,37 կամ մեկ հավելման դիմաց միջինը $3,74: iPhone-ի համար նախատեսված Apple App Store-ի նմանատիպ 100 լավագույն հավելումների գինը կազմում է $147, կամ մեկ ծրագրի դիմաց միջինը $1,47:
Android Market-ի եւ Apple App Store-ի գների զգալի տարբերությունը առկա է ոչ միայն ԱՄՆ շուկայում, այլեւ Գերմանիայում, Մեծ Բրիտանիայում, Հնդկաստանում եւ Սինգապուրում, ասվում է Canalys-ի հաղորդագրությունում:

13:22 | 24.02.12 | Новости | 2943
Ереван/Медиамакс/. Наиболее популярные Android-приложения обходятся владельцам устройств в США в среднем в 2,5 раза дороже, чем программы для iPhone от Apple.
Как сообщает РИА-Новости со ссылкой на данные фирмы Canalys, в США покупка топ-100 приложений в Android Market обойдется пользователю в 374,37 доллара - или в среднем в 3,74 доллара за приложение. Аналогичная покупка топ-100 популярных приложений для iPhone в Apple App Store обойдется в 147 доллларов - или в среднем 1,47 доллара за программу.
Значительная разница в ценах Android Market и Apple App Store существует не только в американской версии магазина, но также и в Германии, Великобритании, Индии и Сингапуре, говорится в сообщении Canalys.