16:20 | 28.02.12 | Նորություններ | 5695
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանը ներկայացնող 8 թմեր փետրվարի 24-ից 26-ը Վրաստանի Բակուրիանի բնակավայրում մասնակցեցին ձմեռային պայմաններում արտաճանապարհային մեքենաների վարման «Բակուրիանի 2012» միջազգային մրցույթին:
Jeep-Trial դասի ավտոմոբիլային մրցումներն անցկացվեցին Standart, Extreme եւ Monster անվանակարգերում, հայտնել են ԱրմենՏել ընկերությունից, որը հովանավորել է մրցույթի հայաստանյան մասնակիցներին:
Standart անվանակարգում առաջին տեղը գրավեց Գարի Գասպարյանը, ով հանդես եկավ Mitsubishi Pajero 3 մեքենայով: Extreme դասում հայաստանցի լավագույն վարորդը Լյուդվիգ Երմազյանն  էր, ով այս մրցույթին մասնակցեց Jeep Wrangler մակնիշի մեքենայով` 24 մասնակցի մեջ գրավելով չորրորդ տեղը: Մնացած բոլոր մրցանակային տեղերը գրավեցին Վրաստանի թիմերը:
Ընդհանուր առմամբ մրցույթին մասնակցեց 38 թիմ Հայաստանից, Ավստրիաից, Ադրբեջանից, Վրաստանից և Թուրքիայից: Հայաստանյան թիմերը մասնակցեցին այս մրցույթին էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի եւ «ԱրմենՏել» (ապրանքանիշը Beeline) ընկերության աջակցության շնորհիվ:
«Սա  մեր վարորդների առաջին հաջողությունն է նման մասշտաբի միջազգային մրցույթում: Ես շատ ուրախ եմ, որ մեր աջակցությամբ «Ադրենալին» ասոցիացիան կատարեց եւս մեկ լուրջ քայլ միջազգային ասպարեզում հայ մարզիկների դիրքի ամրապնդման գործում», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:20 | 28.02.12 | News | 5742
Yerevan/Mediamax/. International championship of off-road driving in winter conditions was held in the Georgian Bakuriani settlement with participation of 8 crews from Armenia on February 24-26.
Jeep-Trial class championship was held in 3 categories - Standard, Extreme and Monster, ArmenTel which was the sponsor of the Armenian teams’ participation in the championsip reported.
Armenian pilot Gary Gasparyan on Mitsubishi Pajero 3 was the winner and holder of the first place in Standard category out of 12 crews. Pilot Ludwig Ermazyan on Jeep Wrangler showed the best result from Armenia in Extreme category. He was the fourth out of 24 crews participating in this sports discipline. All the rest of the prizes were taken by crews from Georgia.
All in all, 38 crews from Armenia, Austria, Azerbaijan, Georgia and Turkey participated in the international championship. The Armenian crews took part in the championship owing to the support of the “Adrenalin” Extreme Sports Association of Armenia and “ArmenTel” (Beeline trademark).
“Last championship is the first success of our drivers at an international championship. I am pleased to realize that we supported our partner, “Adrenalin” association, to make the next serious step toward strengthening the positions of young Armenian sportsmen in the international sports arena”, noted ArmenTel Igor Klimko.