16:20 | 28.02.12 | Նորություններ | 5695
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանը ներկայացնող 8 թմեր փետրվարի 24-ից 26-ը Վրաստանի Բակուրիանի բնակավայրում մասնակցեցին ձմեռային պայմաններում արտաճանապարհային մեքենաների վարման «Բակուրիանի 2012» միջազգային մրցույթին:
Jeep-Trial դասի ավտոմոբիլային մրցումներն անցկացվեցին Standart, Extreme եւ Monster անվանակարգերում, հայտնել են ԱրմենՏել ընկերությունից, որը հովանավորել է մրցույթի հայաստանյան մասնակիցներին:
Standart անվանակարգում առաջին տեղը գրավեց Գարի Գասպարյանը, ով հանդես եկավ Mitsubishi Pajero 3 մեքենայով: Extreme դասում հայաստանցի լավագույն վարորդը Լյուդվիգ Երմազյանն  էր, ով այս մրցույթին մասնակցեց Jeep Wrangler մակնիշի մեքենայով` 24 մասնակցի մեջ գրավելով չորրորդ տեղը: Մնացած բոլոր մրցանակային տեղերը գրավեցին Վրաստանի թիմերը:
Ընդհանուր առմամբ մրցույթին մասնակցեց 38 թիմ Հայաստանից, Ավստրիաից, Ադրբեջանից, Վրաստանից և Թուրքիայից: Հայաստանյան թիմերը մասնակցեցին այս մրցույթին էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի եւ «ԱրմենՏել» (ապրանքանիշը Beeline) ընկերության աջակցության շնորհիվ:
«Սա  մեր վարորդների առաջին հաջողությունն է նման մասշտաբի միջազգային մրցույթում: Ես շատ ուրախ եմ, որ մեր աջակցությամբ «Ադրենալին» ասոցիացիան կատարեց եւս մեկ լուրջ քայլ միջազգային ասպարեզում հայ մարզիկների դիրքի ամրապնդման գործում», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:20 | 28.02.12 | Новости | 5754
Ереван/Медиамакс/. Международное первенство по вождению внедорожника в зимних условиях прошло с 24 по 26 февраля в грузинском населенном пункте Бакуриани с участием 8 экипажей, представляющих Армению.
Соревнование класса Jeep-Trial проводилось в трех категориях: Standart, Extreme и Monster, сообщили в компании Арментел, которая спонсировала участие в первенстве команд из Армении.
Победителем и обладателем первого места в категории Standart из 12 экипажей стал пилот из Армении Гари Гаспарян, выступивший на автомобиле Mitsubishi Pajero 3. В категории Extreme лучшим пилотом из Армении стал Людвиг Ермазян на внедорожнике Jeep Wrangler. Он показал четвертый результат среди 24 экипажей, принявших участие в этой спортивной дисциплине. Все остальные призовые места в рамках чемпионата заняли экипажи из Грузии.
В общей сложности в международном чемпионате были заявлены 38 экипажей из Армении, Австрии, Азербайджана, Грузии и Турции. Экипажи из Армении приняли участие в первенстве при поддержке Ассоциации экстремального спорта Армении «Адреналин» и компании «АрменТел» (торговая марка Beeline).
«Прошедшее соревнование – первый успех наших водителей на крупном первенстве международного масштаба. Мне очень  приятно осознавать, что наш партнер - ассоциация «Адреналин» - с нашей поддержкой сделала очередной серьезный  шаг для укрепления позиций молодых армянских спортсменов на международной спортивной арене», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.