12:13 | 06.03.12 | Նորություններ | 4168
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է իրավաբանական անձանց համար “Կորպորատիվ ինտերնետ” ծառայության սակագների նվազեցման մասին:
Միջինում բաժանորդային վճարը նվազել է 4 անգամ: Մասնավորապես, 1 Մբ/վ թողունակությամբ երաշխավորված սիմետրիկ կապուղու տրամադրման ամսեկան վճարը կկազմի 34800 դրամ, 2 Մբ/վ` 62400 դրամ, իսկ 3 Մբ/վ` 90000 դրամ, հայտնել են ընկերությունում:
“Մեր բաժանորդների թվի աճը, ինչպես նաև տվյալների փոխանցման շուկայի արագընթաց զարգացումը թույլ են տալիս նվազեցնել սակագները և առաջարկել մեր հաճախորդներին գրավիչ գներ: Նոր առաջարկի շնորհիվ մեր կորպորատիվ հաճախորդները, այդ թվում փոքր և միջին ձեռնարկությունները, պետական և գիտական կազմակերպությունները, կկարողանան էապես ընդլայնել իրենց հնարավորությունները` ինտերնետին միանալիս”, - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Կորպորատիվ ինտերնետ» ծառայությունը` կորպորատիվ բաժանորդներին գերարագ ինտերնետի կապուղիների տրամադրումն է: Ինտերնետ ցանցին  մուտքն ապահովվում է ընկերության ենթակառուցվածքով, MPLS  ցանցի միջոցով Հայաստանի տարածքում CDN հանգույցների առկայության վայրերում:  Հաճախորդը ստանում է մուտք ինտերնետ ցանց, առանց տրաֆիկի սահմանափակման, երաշխավորված, սիմետրիկ (up/down) արագությամբ (contetion ratio 1/1):

12:13 | 06.03.12 | Новости | 4184
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) объявил о существенном снижении тарифов на услугу «Корпоративный интернет» для юридических лиц.
В среднем абонентская плата снижена в 4 раза. В частности, ежемесячная плата за предоставление гарантированного симметричного канала пропускной способностью 1 Мб/с составит 34800 драм, 2 Мб/с - 62400 драм, а 3 Мб/с – 90000 драм, сообщили в компании.
«Рост числа наших пользователей и стремительное развитие рынка передачи данных позволяют нам существенно снизить тарифы и предложить клиентам привлекательные цены. Благодаря новому предложению наши корпоративные клиенты, в том числе предприятия малого и среднего бизнеса, государственные и научные организации смогут существенно расширить свои возможности при подключении к Интернет», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Услуга «Корпоративный Интернет» - это предоставление высокоскоростных Интернет каналов для корпоративных клиентов. Доступ в Интернет сеть обеспечивается инфраструктурой компании, посредством услуги сетей MPLS на  всей территории Армении в точках присутствия CDN узлов. Клиент получает доступ в Интернет сеть, без ограничения трафика, с гарантированной  симметричной (up/down) скоростью (contetion ratio 1/1).