17:05 | 14.03.12 | Նորություններ | 4513
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում հեռահաղորդակցության ցանցին նվիրված մեկօրյա դասընթացով մեկնարկեց Orange-ի հատուկ նախագիծը, որի շրջանակներում ընկերության տարբեր բաժինների աշխատակիցները դասընթացներ կանցկացնեն Հայաստանի 11 բուհերի ուսանողների համար:
Դասընթացները թեմաներն են` վաճառք, մարդկային ռեսուրսներ, կարիերա, մարքեթինգ, ռադիոտեխնոլոգիաներ ու այլն:
Ընդհանուր թվով 23 դասընթացները ներառում են ինչպես խորը մասնագիտական թեմաներ, ինչպես` «GSM ցանցեր», «Վաճառքի ուղղակի եւ անուղղակի մեթոդները» եւ այլն, այնպես էլ նպատակ ունեն գործնական հմտություններ փոխանցել հաջողակ կարիերայի համար, օրինակ` «Ինչպես մասնակցել աշխատանքի ընդունման հարցազրույցի»:
Ծրագրի առաջին փուլը տեղի կունենա մարտ-մայիս ամիսներին ԵՊՀ-ում, ԵրՊԼՀ-ում, ՀՊՃՀ-ում, Հայաստանի Ֆրանսիական համալսարանում, Գավառի պետական համալսարանում եւ այլուր: Ծրագրի հետագա փուլերում ներառվելու են նաեւ այն 5 մարզային համալսարանները, որոնց հետ Orange-ը համագործակցության հուշագրեր ստորագրեց անցյալ տարեվերջին:
«Այս ծրագիրը մեզ համար կրկնակի կարեւորություն ունի: Մի կողմից մենք կարող ենք մեր փորձը փոխանցել սկսնակ մասնագետներին, նրանց տալ գործնական հմտություններ, տրամադրել գիտելիքներ ամենանորարար մեթոդների ու տեխնոլոգիաների վերաբերյալ, իսկ մյուս կողմից այն մեզ թույլ է տալիս մեր լավագույն մասնագետներին ներառել ընկերության հասարակական գործուներության մեջ», - ասել է Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Դասընթացներին կարող են մասնակցել գործընկեր համալսարանների բոլոր ցանկացող ուսանողները, նախապես գրանցվելով իրենց հետաքրքրող դասընթացներին: Գրանցման համար ուսանողները պետք է հետեւեն իրենց համալսարանում տեղադրված հայտարարություններին կամ դիմեն կոնտակտային անձին (դեկանատ, ամբիոն, կարիերայի զարգացման կենտրոն եւ այլն):

Yerevan/Mediamax/. Today, with the one-day training on telecommunication networks conducted in the State Engineering University of Armenia, Orange launched a special project in the framework of which specialists of the company will conduct trainings for students of 11 universities of Armenia.
Trainings will include various topics and will concern different professional spheres of employees like sales, human resources, career, marketing, radio technologies, etc.
Total 23 training courses include not only pure professional topics like “GSM networks”, “Methods of direct and indirect sales”, etc., but also aim at sharing practical skills for successful career, e.g. how to participate in a recruitement interview.
First stage of the project will be held in March-May in Yerevan State University, Brusov State Linguistic University, State Engineering University of Armenia, UFAR, Gavar State University, etc.
All 5 regional universities, with whom Orange Armenia signed partnership agreement at the end of the last year will be involved in the coming stages of the project.
Bruno Duthoit, the CEO of Orange Armenia, said: ‘This project has vast importance for us. From one hand, we can share our experience with young specialists, give them practical skills and knowledge on innovative methods and technologies. On the other hand, this project will allow us to involve our best specialists in company’s social activities as well as grant them the joy of sharing their experience with the students who are making their first steps in the path of their professional career.”
Every student of partner universities can participate in the training and qualification courses with the prior registration to the desirable courses. Students who want to be registered to the courses should follow the announcements placed in their universities or address to contact person (dean’s office, the chair, career center, etc.).