17:05 | 14.03.12 | Նորություններ | 4513
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում հեռահաղորդակցության ցանցին նվիրված մեկօրյա դասընթացով մեկնարկեց Orange-ի հատուկ նախագիծը, որի շրջանակներում ընկերության տարբեր բաժինների աշխատակիցները դասընթացներ կանցկացնեն Հայաստանի 11 բուհերի ուսանողների համար:
Դասընթացները թեմաներն են` վաճառք, մարդկային ռեսուրսներ, կարիերա, մարքեթինգ, ռադիոտեխնոլոգիաներ ու այլն:
Ընդհանուր թվով 23 դասընթացները ներառում են ինչպես խորը մասնագիտական թեմաներ, ինչպես` «GSM ցանցեր», «Վաճառքի ուղղակի եւ անուղղակի մեթոդները» եւ այլն, այնպես էլ նպատակ ունեն գործնական հմտություններ փոխանցել հաջողակ կարիերայի համար, օրինակ` «Ինչպես մասնակցել աշխատանքի ընդունման հարցազրույցի»:
Ծրագրի առաջին փուլը տեղի կունենա մարտ-մայիս ամիսներին ԵՊՀ-ում, ԵրՊԼՀ-ում, ՀՊՃՀ-ում, Հայաստանի Ֆրանսիական համալսարանում, Գավառի պետական համալսարանում եւ այլուր: Ծրագրի հետագա փուլերում ներառվելու են նաեւ այն 5 մարզային համալսարանները, որոնց հետ Orange-ը համագործակցության հուշագրեր ստորագրեց անցյալ տարեվերջին:
«Այս ծրագիրը մեզ համար կրկնակի կարեւորություն ունի: Մի կողմից մենք կարող ենք մեր փորձը փոխանցել սկսնակ մասնագետներին, նրանց տալ գործնական հմտություններ, տրամադրել գիտելիքներ ամենանորարար մեթոդների ու տեխնոլոգիաների վերաբերյալ, իսկ մյուս կողմից այն մեզ թույլ է տալիս մեր լավագույն մասնագետներին ներառել ընկերության հասարակական գործուներության մեջ», - ասել է Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Դասընթացներին կարող են մասնակցել գործընկեր համալսարանների բոլոր ցանկացող ուսանողները, նախապես գրանցվելով իրենց հետաքրքրող դասընթացներին: Գրանցման համար ուսանողները պետք է հետեւեն իրենց համալսարանում տեղադրված հայտարարություններին կամ դիմեն կոնտակտային անձին (դեկանատ, ամբիոն, կարիերայի զարգացման կենտրոն եւ այլն):

17:05 | 14.03.12 | Новости | 4543
Ереван/Медиамакс/. В Государственном инженерном университете Армении сегодня однодневным занятием, посвященным телекоммуникационной сети Армении, стартовал специальный проект Оранж, в рамках которого сотрудники различных отделов компании проведут занятия для студентов 11 вузов Армении
Темами занятий являются: продажа, человеческие ресурсы, карьера, маркетинг, радио-технологии и т.д.
В целом 23 занятия включают в себе как глубоко специализированные темы, такие как «Сети GSM», “Прямые и косвенные методы продажи” и т.д., так и имеют цель передать рабочие навыки для успешной карьеры, например, “Как принять участие в интервью для поступления на работу”.
Первый этап программы состоится в марте-мае в ЕГУ, ЕГЛУ, ЕГИУ, Французском университете Армении, Гаварском государственном университете и т.д. В дальнейшие этапы программы будут включены также те 5 областных университетов, с которыми Оранж заключил договор о сотрудничестве в конце прошлого года.
«Это программа для нас имеет двойную важность. С одной стороны, мы можем передать наш опыт начинающим специалистам, дать им профессиональные навыки, предоставить знания о новейших методах и технологиях, а с другой - она нам позволяет вовлечь лучших специалистов в общественную деятельность компании”,- сказал генеральный директор Оранж Армения Бруно Дютуа.
В занятиях могут принять участие все желающие студенты институтов-партнеров, заранее регистрируясь на интересующем им занятии. Для регистрации студенты должны следить за объявлениями в своих вузах, либо обратиться к контактному лицу (деканат, кафедра, центр развития карьеры и т.д.).