09:50 | 22.03.12 | Նորություններ | 5593
Մեդիամաքսը գործարկել է նորացված Banks.am-ը; hոլդինգի լսարանը գերազանցել է ամսական 1 մլն այցելությունները
Երեւան: Մեդիամաքս:  Մեդիամաքս ինտերնետ հոլդինգը Banks.am պորտալի նորացված տարբերակն է գործարկել:
Փոփոխվել են www.Banks.am կայքի դիզայնը եւ ֆունկցիոնալ մասը:
Մասնավորապես, Հայաստանյան բանկերի եւ այլ ֆինանսավարկային կազմակերպությունների մենյուն ավելի հարմարավետ է դարձել: Օրինակ, մենյուում այս կամ այն բանկի անվանման վրա սեղմելով` դուք կծանոթանաք ոչ միայն նրա համառոտ նկարագրին, ինչպես նախկինում էր, այլ տեղեկատվություն կստանաք բանկի կողմից առաջարկվող բոլոր ծառայությունների մասին եւ կընթերցեք բանկի մասին նորությունները: Այդպիսով, պոտենցիալ կամ գործող հաճախորդները կկարողանան առավել ամբողջական տեղեկատվություն ստանալ բանկի մասին “մեկ քլիքով”:
Օպերատիվ եւ հավաստի տեղեկատվությունը միշտ եղել է www.Banks.am կայքի հաջողության կարեւորագույն գրավականներից մեկը: Այսուհետ կայքում նորովի են ներկայացված բանկային եւ ֆինանսական ոլորտի նորությունները, ինչպես նաեւ ավելացվել են Կապիտալի շուկա, Բիզնես եւ Առեւտուր բաժինները:
«2006 թվականին հիմնվելուց ի վեր www.Banks.am կայքը անվիճելի առաջատարն է մնում է իր հատվածում: Չնայած դրան, մենք անընդհատ նոր նպատակներ ենք դնում մեր առջեւ, որոնցից ամենակարեւորը կայքը ինչպես այցելուների, այնպես էլ Հայաստանի ֆինանսական համայնքի համար ավելի հարմարավետ դարձնելն է: Վերջին 5,5 տարիների ընթացքում կայքը կոչվում էր Banks.am-Ֆինանսական Հայաստան: Այսուհետ այն կոչվում է Banks.am-Գործարար Հայաստան, քանի որ մեր պորտալը վաղուց դուրս է եկել զուտ ֆինանսական թեմատիկայի սահմաններից եւ դարձել է Հայաստանի առաջատար գործարար պորտալը», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Մեդիամաքս ինտերնետ հոլդինգի 5 կայքերի միջին համախառն ամսական լսարանը 2012-ի մարտ ամսին գերազանցել է 1,000,000 այցելությունները: 2011 թվականի մայիս ամսվա համեմատ այդ ցուցանիշն աճել է 100 %-ով:

09:50 | 22.03.12 | Новости | 5598
Изменились дизайн и функциональная часть портала www.Banks.am. В частности, меню банков и других финансово-кредитных организаций Армении стало более удобным. К примеру, кликнув на название того или иного банка в меню, вы ознакомитесь не только с его кратким описанием, но и получите информацию о всех предлагаемых банком услугах и прочитаете последние новости о нем. Таким образом, потенциальные или действующие клиенты смогут получить максимально полную информацию о банке «одним кликом».
Оперативная и достоверная информация всегда была одним из главных залогов успеха www.Banks.am. Отныне на сайте по-новому представлены главные новости сферы финансов и банков, добавлены новостные разделы Рынок капитала, Бизнес, Торговля.
«С момента основания в 2006 году www.Banks.am остается безоговорочным лидером в своем сегменте. Несмотря на это, мы постоянно ставим перед собой новые цели, главной из которых сделать портал более удобным как для посетителей, так и для финансового сообщества Армении. Последние 5,5 лет проект назывался Banks.am-Финансовая Армения. Отныне он называется Banks.am-Деловая Армения, поскольку наш портал давно вышел за рамки сугубо финансовой тематики и стал лидирующим деловым порталом в стране», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
Средняя ежемесячная аудитория пяти сайтов интернет-холдинга Медиамакс в марте 2012 года превысила 1,000,000 визитов. По сравнению с маем 2011 года этот показатель вырос на 100 %.