16:56 | 27.03.12 | Նորություններ | 5589
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան ամփոփել են մարտի 25-ին Իջեւանում անցկացրած Beeline Extreme Fest 2012 էքստրեմալ սպորտի գարնանային փառատոնի արդյունքները:
Փառատոնի շրջանակում անցկացրած միջոցառումներին մասնակցել է էքստրեմալ տարբեր մարզաձեւերի շուրջ 200 մարզիկ: Մրցումներին եւ ցուցադրական ելույթներին մասնակցել է ավելի քան 100 ավտոմեքենա եւ մոտոցիկլետ:
Ավտոմեքենաների Off-Road 4Х4 մրցումների Extreme դասում հաղթող է դարձել վրացի մարզիկ Դավիթ Մամուկաշվիլին, ով հանդես է եկել Jeep Wrangler մեքենայով, Standart եւ Monster դասերում առաջին տեղեր են զբաղեցրել հայ մարզիկներ Էդիկ Հարությունյանն ու Դավիթ Մարտիրոսյանը, համապատասխանաբար Jeep Wrangler եւ Toyota Land Cruiser 80 մեքենաներով:
Drag-Racing մրցումների ամենաբարձր` «Class D» դասում առաջին տեղը գրավեց Վարդան Մկրտչյանը (Mitsubishi Lancer Evolution), երկրորդ տեղ` Ավետիք Միքաելյանը (Range Rover), երրորդ տեղ` Հրայր Ավետիսյանը (Subaru Impreza STI):
«Beeline Extreme 2012 փառատոնն իսկական տոն էր ոչ միայն մասնակիցների եւ կազմակերպիչների, այլեւ հանդիսատեսի համար: Հաճելի էր տեսնել ուրախ եւ ոգեւորված մարդկանց, ովքեր ընտանիքներով դուրս էին եկել կենտրոնական փողոցներ` տեսնելու մրցումներն ու ցուցադրական ելույթները, գեղեցիկ սպորտային եւ հզոր արտաճանապարհային մեքենաներ: Ուրախ եմ, որ «ԱրմենՏել» ընկերությունն իր վառ ներդրումն է ունեցել տարածաշրջանի կյանքում եւ վստահ եմ, որ Իջեւանի բնակիչներն ու քաղաքի հյուրերը երկար կհիշեն այստեղ տիրող տոնական մթնոլորտը», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:56 | 27.03.12 | Новости | 5594
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) и Ассоциация экстремального спорта «Адреналин» подвeли итоги весеннего фестиваля экстремального спорта Beeline Extreme Fest 2012, который прошел в городе Иджеван 25 марта 2012 года.
В общей сложности в мероприятиях фестиваля приняли участие около 200 автомобилистов, каскадеров, мотоциклистов и парапланеристов. В соревнованиях и показательных шоу участвовали более ста автомобилей и мотоциклов, а сам фестиваль собрал несколько тысяч зрителей и болельщиков из столицы и регионов Армении.
Победителем в соревнованиях автомобильного спорта Off-Road 4Х4 в классе Extreme cтал Давид Мамукашвили, который принял участие в заезде на автомобиле Jeep Wrangler. В классе Standart лучшим пилотом стал Эдик Арутюнян, выступивший на аналогичном автомобиле, а победителем в классе Monster стал Давид Мартиросян – водитель автомобиля марки Toyota Land Cruiser 80.
Призовые места в гоночном соревновании Drag-Racing, в самом высшем классе автомобилей – Class D, определились следующим образом: первое место – Вардан Мкртчян на автомобиле Mitsubishi Lancer Evolution, второе – Микаелян Аветик – пилот внедорожника Range Rover. Замкнул тройку лидеров Аветисян Грайр, который принял участие в скоростном заезде на автомобиле Subaru Impreza STI.
«Фестиваль Beeline Extreme 2012 стал настоящим праздником не только для участников и организаторов, но и для зрителей. Было приятно видеть оживленные и радостные лица людей, которые целыми семьями вышли на центральные улицы города, чтобы посмотреть на гонки, на показательные выступления, на  красивые гоночные машины и мощные внедорожники. Я рад, что компания «АрменТел» внесла свой яркий вклад жизнь региона и уверен, что жителям и гостям Иджевана надолго запомнится праздничная атмосфера, царившая здесь в это воскресенье», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.