16:56 | 27.03.12 | Նորություններ | 5589
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան ամփոփել են մարտի 25-ին Իջեւանում անցկացրած Beeline Extreme Fest 2012 էքստրեմալ սպորտի գարնանային փառատոնի արդյունքները:
Փառատոնի շրջանակում անցկացրած միջոցառումներին մասնակցել է էքստրեմալ տարբեր մարզաձեւերի շուրջ 200 մարզիկ: Մրցումներին եւ ցուցադրական ելույթներին մասնակցել է ավելի քան 100 ավտոմեքենա եւ մոտոցիկլետ:
Ավտոմեքենաների Off-Road 4Х4 մրցումների Extreme դասում հաղթող է դարձել վրացի մարզիկ Դավիթ Մամուկաշվիլին, ով հանդես է եկել Jeep Wrangler մեքենայով, Standart եւ Monster դասերում առաջին տեղեր են զբաղեցրել հայ մարզիկներ Էդիկ Հարությունյանն ու Դավիթ Մարտիրոսյանը, համապատասխանաբար Jeep Wrangler եւ Toyota Land Cruiser 80 մեքենաներով:
Drag-Racing մրցումների ամենաբարձր` «Class D» դասում առաջին տեղը գրավեց Վարդան Մկրտչյանը (Mitsubishi Lancer Evolution), երկրորդ տեղ` Ավետիք Միքաելյանը (Range Rover), երրորդ տեղ` Հրայր Ավետիսյանը (Subaru Impreza STI):
«Beeline Extreme 2012 փառատոնն իսկական տոն էր ոչ միայն մասնակիցների եւ կազմակերպիչների, այլեւ հանդիսատեսի համար: Հաճելի էր տեսնել ուրախ եւ ոգեւորված մարդկանց, ովքեր ընտանիքներով դուրս էին եկել կենտրոնական փողոցներ` տեսնելու մրցումներն ու ցուցադրական ելույթները, գեղեցիկ սպորտային եւ հզոր արտաճանապարհային մեքենաներ: Ուրախ եմ, որ «ԱրմենՏել» ընկերությունն իր վառ ներդրումն է ունեցել տարածաշրջանի կյանքում եւ վստահ եմ, որ Իջեւանի բնակիչներն ու քաղաքի հյուրերը երկար կհիշեն այստեղ տիրող տոնական մթնոլորտը», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:56 | 27.03.12 | News | 4492
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) and “Adrenalin” extreme sports association summed up Beeline Extreme 2012 extreme sports spring festival held in the town of Ijevan on March 25, 2012.
All in all, about 200 motorists, stunt men, motorcyclists and paragliders took part in the festival. Over 100 vehicles and motorcycles took part in the contests and exhibition shows of the festival and several thousands of spectators and fans from the capital and Armenian regions came to watch the festival.
David Mamukashvili was the winner of the Off-Road 4X4 in Extreme class who took part in contest on Jeep Wrangler. Edik Harutyunyan was the best pilot in the Standard class and David Martirosyan, on his Toyota Land Cruiser 80, won Monster class.
The prize-winning places in the Drag-Racing contest of the Class D highest vehicle class were as follows: first place- Vardan Mkrtchyan on his Mitsubishi Lancer Evolution, second place – Mikayelyan Avetik – Range Rover off-road pilot, third place- Avetisyan Hrayr on Subaru Impreza STI.
“Beeline Extreme 2012 Festival became a real festive occasion not only for the participants and organizers but also for those who watched it. It was pleasant to see lively and happy faces of those who took to the central streets of the town with all their family members to watch the contest, exhibition shows, beautiful racing cars and powerful off-road vehicles. I am glad that “ArmenTel” made his bright contribution to the life of the region and I am sure that the residents and guests of Ijevan will remember this festive atmosphere on Sunday for a long time”, noted “ArmenTel” CJSC CEO Igor Klimko.