12:55 | 25.04.12 | Նորություններ | 5027
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայտարարել է էսսեների մրցույթ Հայաստանի  համալսարանների ուսանողների շրջանում: Մասնակիցներն էսսեները կարող են ստորև նշված թեմաների շրջանակներում ներկայացնել իրենց նախընտրած ուղղվածությամբ:
1.    Արդյո՞ք ինտերնետը միավորում է մարդկանց, թե՞ բաժանում:
2.    Ինչպիսի° ազդեցություն ունի բջջային ինտերնետը կրթության վրա եւ առօրյա կյանքում:
3.    Ինտերնետ. ինչպիսի՞ն կլինի զարգացման հաջորդ  փուլը:
4.    Ինչպե՞ս է սոցիալական մեդիան  փոխել Ձեր կյանքը:
Մասնակիցները պետք է ունենան ուսանողական տոմս, որը  վավեր կլինի մինչև ծրագրի արդյունքների հայտարարումը; մասնակիցները պետք է օգտվեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության կողմից տրամադրվող ինտերնետից` իրենց հոդվածը տեղադրելու համար (օգտագործեն «ՄՏՍ կոնեկտ» մոդեմ, 3G տեխնոլոգիայի հետ համատեղելի հեռախոս, 3G երթուղիչ և այլն); ուսանողի աշխատանքը պետք է լինի բնօրինակ և չպետք է հրատարակված լինի մինչև ներկայացման օրը; հետազոտության մեջ առցանց տեղեկատվական աղբյուրների օգտագործումը խրախուսվում է:
Աշխատանքը պետք է բաղկացած լինի 18000 նիշից (առանց միջնատարածքների)` չհաշված գրականության ցանկը: Նշվածից ավելի կարճ կամ երկար աշխատանքները ընդունելի են` չափավոր լինելու դեպքում: Էսսեի մեջ պետք է ներառված լինի 150 բառի սահմաններում կազմված ամփոփագիրը; էջի ձևաչափը պետք է լինի 2/2/2/2, 1,5 տող միջնատարածքով, տառերի չափը` 12, Arial կամ Times New Roman տառատեսակով; հեղինակներն իրենց աշխատանքները կարող են ներկայացնել  հայերենով, ռուսերենով կամ անգլերենով; աշխատանքը պետք է գրված լինի առանց սխալների: Էսսեները չեն դիտարկվի,  եթե դրանցում շատ սխալներ լինեն, կամ եթե չհամապատասխանեն սահմանված պահանջներին; առաջարկները պետք է ներառեն աշխատանքում օգտագործված գրականության ցանկը; մասնակիցները պետք է հստակ նշեն իրենց համալսարանի անունը եւ կոնտակտային տվյալները:
Մասնակիցները պետք է դիմեն անմիջականորեն http://mts.am/essay էլեկտրոնային կայքի միջոցով` մինչև 2012թ. մայիսի 15-ը; լավագույն աշխատանքները կհայտարարվեն 2012 թվականի մայիսի վերջին: Լավագույն աշխատանքները  կընտրվեն անանուն ստուգման սկզբունքով` ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության տվյալ ծրագրի համար ստեղծված հատուկ հանձնաժողովի կողմից:
Հաղթողները կստանան սմարթֆոններ և պլանշետային համակարգիչներ: Հաղթողների աշխատանքները կտեղադրվեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության վեբկայքի «Կարիերա» էջում և հասանելի կլինենՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գրադարանում: Ընկերությանը իրավունք է վերապահվում  խմբագրել աշխատանքն` առանց փոփոխելու բնօրինակի բովանդակությունը:

12:55 | 25.04.12 | Новости | 5082
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС объявляет о проведении конкурса эссе среди студентов вузов Армении. Участники вправе выбрать любое направление эссе по следующим темам:
1.    Интернет: служит ли он объединению или разъединению людей?
2.    Воздействие мобильного Интернета на образование и повседневную жизнь.
3.    Интернет: каким будет следующий этап в эволюции?
4.    Каким образом социальные медиа изменили Вашу жизнь?
Участники должны иметь студенческий билет, действительный до объявления результатов  конкурса; для размещения своих эссе участники должны использовать предоставляемый ВиваСелл-МТС Интернет (пользуясь модемом «МТС коннект», посредством телефона, совместимого с технологией 3G, маршрутизатора, и пр.); эссе должно являться оригиналом и не должно быть ранее опубликовано; участники могут использовать онлайн-источники информации для своего исследования; работа должна состоять из 18,000 символов (без пробелов), не включая страницу библиографии. Более короткие и более длинные работы допустимы в разумных пределах, в работе должна быть включена аннотация в размере  150 слов.
Формат страницы - 2/2/2/2, интервал между строк - 1,5 шрифт - 12, Arial или Times New Roman; авторы могут представить свои работы на армянском, русском или английском.
Эссе должны быть написаны без ошибок. Не будут рассматриваться эссе со значительным количеством ошибок или в случае несоответствия с установленными требованиями.
Работы должны содержать страницу библиографических источников, использованных для написания эссе. Претенденты должны указать свой университет и контактные данные. Работы должны быть представлены  непосредственно на электронной странице http://mts.am/essay до 15-го мая 2012 года.
Победившие в конкурсе работы будут объявлены в конце мая 2012 года. Отбор победителей будет осуществляться путем анонимного рецензирования специального комитета ВиваСелл-МТС, созданного для этой программы.
Победители получат смартфоны и планшетные компьютеры. Работы победителей будут опубликованы на веб-странице «Карьера» компании ВиваСелл-МТС и будут доступны в библиотеке ВиваСелл-МТС.