12:55 | 25.04.12 | Նորություններ | 5027
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայտարարել է էսսեների մրցույթ Հայաստանի  համալսարանների ուսանողների շրջանում: Մասնակիցներն էսսեները կարող են ստորև նշված թեմաների շրջանակներում ներկայացնել իրենց նախընտրած ուղղվածությամբ:
1.    Արդյո՞ք ինտերնետը միավորում է մարդկանց, թե՞ բաժանում:
2.    Ինչպիսի° ազդեցություն ունի բջջային ինտերնետը կրթության վրա եւ առօրյա կյանքում:
3.    Ինտերնետ. ինչպիսի՞ն կլինի զարգացման հաջորդ  փուլը:
4.    Ինչպե՞ս է սոցիալական մեդիան  փոխել Ձեր կյանքը:
Մասնակիցները պետք է ունենան ուսանողական տոմս, որը  վավեր կլինի մինչև ծրագրի արդյունքների հայտարարումը; մասնակիցները պետք է օգտվեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության կողմից տրամադրվող ինտերնետից` իրենց հոդվածը տեղադրելու համար (օգտագործեն «ՄՏՍ կոնեկտ» մոդեմ, 3G տեխնոլոգիայի հետ համատեղելի հեռախոս, 3G երթուղիչ և այլն); ուսանողի աշխատանքը պետք է լինի բնօրինակ և չպետք է հրատարակված լինի մինչև ներկայացման օրը; հետազոտության մեջ առցանց տեղեկատվական աղբյուրների օգտագործումը խրախուսվում է:
Աշխատանքը պետք է բաղկացած լինի 18000 նիշից (առանց միջնատարածքների)` չհաշված գրականության ցանկը: Նշվածից ավելի կարճ կամ երկար աշխատանքները ընդունելի են` չափավոր լինելու դեպքում: Էսսեի մեջ պետք է ներառված լինի 150 բառի սահմաններում կազմված ամփոփագիրը; էջի ձևաչափը պետք է լինի 2/2/2/2, 1,5 տող միջնատարածքով, տառերի չափը` 12, Arial կամ Times New Roman տառատեսակով; հեղինակներն իրենց աշխատանքները կարող են ներկայացնել  հայերենով, ռուսերենով կամ անգլերենով; աշխատանքը պետք է գրված լինի առանց սխալների: Էսսեները չեն դիտարկվի,  եթե դրանցում շատ սխալներ լինեն, կամ եթե չհամապատասխանեն սահմանված պահանջներին; առաջարկները պետք է ներառեն աշխատանքում օգտագործված գրականության ցանկը; մասնակիցները պետք է հստակ նշեն իրենց համալսարանի անունը եւ կոնտակտային տվյալները:
Մասնակիցները պետք է դիմեն անմիջականորեն http://mts.am/essay էլեկտրոնային կայքի միջոցով` մինչև 2012թ. մայիսի 15-ը; լավագույն աշխատանքները կհայտարարվեն 2012 թվականի մայիսի վերջին: Լավագույն աշխատանքները  կընտրվեն անանուն ստուգման սկզբունքով` ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության տվյալ ծրագրի համար ստեղծված հատուկ հանձնաժողովի կողմից:
Հաղթողները կստանան սմարթֆոններ և պլանշետային համակարգիչներ: Հաղթողների աշխատանքները կտեղադրվեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության վեբկայքի «Կարիերա» էջում և հասանելի կլինենՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գրադարանում: Ընկերությանը իրավունք է վերապահվում  խմբագրել աշխատանքն` առանց փոփոխելու բնօրինակի բովանդակությունը:

12:55 | 25.04.12 | News | 5037
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS announces an essay competition among students of Armenia. The applicants are free to use any direction/scope of the essay they want within the frames of the below topics:
1.    Internet: Connecting or Disconnecting People?
2.    The Mobile Internet Impact on Education and Daily Life.
3.    The Internet: What Comes Next in Evolution?
4.    How Did Social Media Change Your Life?
Applicants shall hold a valid student card until the results of the competition are announced; аpplicants should use VivaCell-MTS internet to post his/her essay (using “MTS Connect” USB modem, 3G compatible handset, routers, etc.); the essay shall be an original work and shall not be published on the date of submission; the applicants are encouraged to use any online information sources for their research; the preferable length of the essay is 18,000 characters (without spaces), excluding bibliography pages. Shorter or longer manuscripts are admissible, within reason. An abstract of about 150 words should be included.
The page format is 2/2/2/2, 1.5 line spacing, font – 12, Arial or Times New Roman; the authors are allowed to submit their essays in three languages – Armenian, Russian or English; the essay shall be written with no mistakes; essays will not be considered if there is significant amount of mistakes or they do not conform with the set requirements; the proposals should contain bibliography page indicating all the used sources; the applicants should clearly mention their university name and contacts.
Applicants should apply directly through http://mts.am/essay before May 15, 2012.
The best essays will be announced by the end of May 2012. The winners will be chosen by the anonymous review done by the VivaCell-MTS special committee for this program. The winners will get smartphones and tablets. The works of the winners will be posted on the VivaCell-MTS Career webpage and will be available in the VivaCell-MTS library. VivaCell-MTS reserves the right to edit the manuscript not altering its original content.