12:26 | 27.04.12 | Նորություններ | 5458
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մայքրոսոֆթ-ի հայաստանյան ներկայացուցչության նախաձեռնությամբ եւ Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի աջակցությամբ ապրիլի 28-ին Երեւանում կանցկացվի «Նորարարություն, Մրցունակություն եվ Տնտեսական աճ» թեմայով համաժողովը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են Մայքրոսոֆթ-ի հայաստանյան գրասենյակում, համաժողովը նվիրված կլինի ՏՀՏ միջոցով Հայաստանի համաշխարհային մրցունակության բարձրացմանը:
Համաժողովի ընթացքում, մասնավորապես, կքննարկվեն նորարարության բնագավառում պետություն-մասնավոր համագործակցության ձևաչափը և գործիքակազմը, էլեկտրոնային հասարակության ձեւավորման հարցերը, նորարարական կրթական համակարգերը եւ ՏՀՏ դերը նորարարության և ազգային մրցունակության մեջ:
Միջոցառմանը ներկա կլինեն, մասնավորապես, Microsoft-ի փոխնախագահ Վահե Թորոսյանը եւ կորպորացիայի տարածաշրջանային ղեկավարՎերոնիկա Պրիկրիլովան:

12:26 | 27.04.12 | Новости | 5473
Ереван/Медиамакс/. По инициативе армянского офиса Майкрософт и при финансировании Фонда национальной конкурентоспособности Армении 28 апреля в Ереване состоится конференция на тему “Инновации, конкурентоспособность и экономический рост”.
Как сообщили Медиамакс в армянском офисе Майкрософт, конференция посвящена повышению всемирной конкурентоспособности Армении посредством ИКТ.
В ходе конференции, в частности, будут обсуждены формат и инструментарий сотрудничества государство - частный сектор в инновационной сфере, вопросы формирования электронного общества, инновационные образовательные системы и роль ИКТ в инновациях и национальной конкурентоспособности.
На мероприятии будут присутствовать, в частности, вице-президент Microsoft Ваге Торосян и региональный руководитель корпорации Вероника Прикрилова.