13:37 | 10.05.12 | Նորություններ | 4037
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (Beeline ապրանքանիշ) եւ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը ավարտել են Հայաստանի 2 մարզերում ուսուցիչների համար համակարգչային գրագիտության բարձրացմանն ուղղված նախագծի առաջին փուլը:
2012թ-ի փետրվարի 27-ից Հայաստանի 6 գյուղի 74 ուսուցիչների համար կազմակերպվել են հատուկ համակարգչային դասընթացներ: Մանկավարժները ձեռք են բերել համակարգչային նոր հմտություններ եւ ծանոթացել կրթական գործընթացում ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառմանը, հայտնել են ընկերությունում:
«Վստահ եմ, որ մեր համատեղ նախաձեռնության շնորհիվ ուսուցիչները կկարողանան կիրառել նոր մոտեցումներ կրթական գործընթացում, իսկ աշակերտները կստանան գիտելիքի նոր աղբյուրների հետ աշխատելու հնարավորություններ»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծրագրի առաջին փուլն իրականացվել է Արմավիրի եւ Արագածոտնի մարզերի Դալարիկ, Քարակերտ, Մյասնիկյան, Շենիկ, Արագածավան եւ Արտենի գյուղերում: Երկրորդ փուլին կմասնակցեն եւս 76 ուսուցիչներ:

13:37 | 10.05.12 | Новости | 4065
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) и фонд Дети Армении завершили первый этап проекта по повышению компьютерной грамотности для учителей в двух марзах Армении.
С 27 февраля 2012 года для 74 педагогов из шести сельских школ были организованы специализированные компьютерные курсы; учителя получили новые навыки работы с персональным компьютером и ознакомились с принципами использования современных технологий в образовательном процессе, сообщили в компании.
«Я уверен, что благодаря нашей совместной инициативе преподаватели смогут применять новые подходы в образовательных процессах, а ученики получат возможность пользоваться новыми источниками знаний», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
Первый этап программы проводился в регионах Армавир и Арагацотн для педагогов из сел Даларик, Каракерт, Мясникян, Шеник, Арагацаван и Артени. Во втором этапе примут участие 76 учителей.