13:37 | 10.05.12 | Նորություններ | 4037
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (Beeline ապրանքանիշ) եւ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը ավարտել են Հայաստանի 2 մարզերում ուսուցիչների համար համակարգչային գրագիտության բարձրացմանն ուղղված նախագծի առաջին փուլը:
2012թ-ի փետրվարի 27-ից Հայաստանի 6 գյուղի 74 ուսուցիչների համար կազմակերպվել են հատուկ համակարգչային դասընթացներ: Մանկավարժները ձեռք են բերել համակարգչային նոր հմտություններ եւ ծանոթացել կրթական գործընթացում ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառմանը, հայտնել են ընկերությունում:
«Վստահ եմ, որ մեր համատեղ նախաձեռնության շնորհիվ ուսուցիչները կկարողանան կիրառել նոր մոտեցումներ կրթական գործընթացում, իսկ աշակերտները կստանան գիտելիքի նոր աղբյուրների հետ աշխատելու հնարավորություններ»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծրագրի առաջին փուլն իրականացվել է Արմավիրի եւ Արագածոտնի մարզերի Դալարիկ, Քարակերտ, Մյասնիկյան, Շենիկ, Արագածավան եւ Արտենի գյուղերում: Երկրորդ փուլին կմասնակցեն եւս 76 ուսուցիչներ:

13:37 | 10.05.12 | News | 4061
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) and “Children of Armenia” Foundation completed the first phase of the project for increasing teachers’ computer literacy skills in Armenia’s two regions.
Starting from 27 February 2012, 74 teachers from 6 rural schools took specialized computer courses: the teachers learned new computer skills and the principels of using modern technologies in the teaching process, the company reported.
“I believe this initiative will help the teachers apply new approaches in teaching processes and the pupils will have the chance to use new sources of knowledge,” ArmenTel CEO Igor Klimko sad.
The first phase of the program was held in Armavir and Aragatsotn regions for the teachers of Dalarik, Karakert, Myasnikyan, Shenik, Aragatsavan and Arteni villages. The second phase will involve 76 teachers.