14:26 | 14.05.12 | Նորություններ | 4195
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) սկսել է Վեդիում, ինչպես նաև Գոռավան և Վանաշեն գյուղերում ԱՀԿ-ների և բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքները:
Աշխատանքները պլանավորվում է ավարտել 2012թ-ի առաջին կիսամյակում, ինչը թույլ կտա ապահովել քաղաքի և մոտակա գյուղերի բնակիչներին թվային ֆիքսված կապի և լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններով, հայտնել են ընկերությունում:
«Մենք շարունակում ենք ակտիվորեն աշխատել մեր ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ` ամենաժամանակակից տեխնոլոգիաները հասանելի դարձնելով մեր հայաստանյան բաժանորդների համար», – նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
2012թ. մայիս ամսվա դրությամբ թվային կայաններին միացված է ԱրմենՏել-ի ֆիքսված կապի բաժանորդների 83%-ը, բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 13000 կմ-ը, իսկ օպտիկամանրաթելային ցանցի երկարությունը գերազանցում է 2770 կմ-ը:

14:26 | 14.05.12 | Новости | 3188
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) начал работы по оцифровке АТС и цифровых линий города Веди, а также сел Гораван и Ванашен.
Работы планируется завершить в первой половине 2012 года, что позволит обеспечить всех жителей города и близлежащих сел высококачественными услугами цифровой фиксированной связи и широкополосного интернета, сообщили в компании.
«Мы продолжаем интенсивно работать над усовершенствованием нашей инфраструктуры, делая самые современные услуги связи доступными нашим абонентам в Армении», – отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
По состоянию на май 2012 года к цифровым станциям телефонной связи подключено 83% абонентов фиксированной связи АрменТел по всей Армении, общая протяженность кабелей абонентской сети компании превышает 13 000 километров, а протяженность оптоволоконной сети превышает 2770 км.