16:48 | 18.05.12 | Նորություններ | 4849
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը հայտարարել է նոր խաղ-մրցույթի մասին, որը մայիսի 19-ին ֆուտբոլասերներին դուրս կբերի Երեւանի փողոցներ` հնարավորություն ընձեռելով ստանալ ՈՒԵՖԱ EURO 2012-ի Իտալիա-Իսպանիա հանդիպմանը ներկա գտնվելու տոմսեր:
Խաղ-մրցույթին մասնակցել ցանկացողները պետք է օգտվեն Orange Ֆուտբոլասերների Գավաթի պաշտոնական ծրագրային հավելվածից (application), ինչպես նաեւ կիրառեն Երեւանի մասին իրենց գիտելիքները եւ խնդիրներ լուծելու հմտությունները, որպեսզի կարողանան գտնել ՈՒԵՖԱ EURO 2012-ի Adidas Tango12 պաշտոնական խաղագնդակը: Գնդակը գտնելու դեպքում հաջողակ մասնակիցներից միայն մեկին Orange-ի կողմից կհանձնվի երկու տոմս, որը վերջինիս կընձեռի առաջնության ամենահետաքրքիր հանդիպումներից մեկին ներկա գտնվելու բացառիկ հնարավորություն: Նա, ով գնդակը կգտնի առաջինը, Օրանժ Արմենիայի կողմից կստանա ֆուտբոլային նվերներ` շապիկ, գլխարկ եւ UEFA EURO 2012-ի պաշտոնական գնդակ Tango12-ի պատճենը:
«Գտիր գնդակը» խաղ-մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է.
- Ներբեռնել ծրագրային հավելվածը. Orange Ֆուտբոլասերների Գավաթի պաշտոնական ծրագրային հավելվածը ներբեռնելուն պես ֆուտբոլասերները կստանան հաղորդագրություն, որով նրանց կտեղեկացվի, որ մրցույթն արդեն սկսված է եւ նրանք կարող են մասնակցել խաղին;
- Փնտրել եւ գտնել գնդակը. օգտվելով իրենց սմարթֆոններին հատուկ աշխարհագրական դիրքի որոշման հնարավորությունից` խաղի ընթացքում ֆուտբոլասերները կստանան հուշումներ այն մասին, թե ինչ հեռավորության վրա են գտնվում թաքնված գնդակից;
- Օգտագործել տեղանքի վերաբերյալ իրենց գիտելիքները. հուշումները ճիշտ կռահելու համար խաղի մասնակիցները ստիպված կլինեն կիրառել Երեւանի վերաբերյալ իրենց գիտելիքները, որոնց միջոցով կկարողանան գտնել թաքնված գնդակը: Ծրագրային հավելվածում առկա քարտեզը նաեւ ցույց կտա, թե տվյալ մասնակցի` գնդակի նկատմամբ գտնվելու դիրքի համեմատությամբ, ինչ դիրքում են գտնվում խաղի մյուս մասնակիցները: Այսպիսով, խաղի ողջ ընթացքում մասնակիցները կկարողանան անմիջականորեն հետեւել մրցույթի ընթացքին;
- Կիսվել ընկերների հետ. գնդակը գտնելուն պես` մասնակիցները ծրագրային հավելվածի միջոցով պետք է վերբեռնեն գտնված խաղագնդակի հետ իրենց լուսանկարը: Հաջողակներն իրենց այս լուսանկարն այնուհետ կարող են վերաբեռնել այն սոցիալական կայքերում, որտեղից իրենք օգտվում են` կիսելով ՈՒԵՖԱ EURO 2012-ի իրենց ֆուտբոլային ակնթարթը ընտանիքի անդամների, ընկերների եւ գործընկերների հետ:
Ֆուտբոլասերների կողմից ներկայացված լուսանկարներից ժյուրին կընտրի միայն մեկ հաղթողի, որը Հայաստանից ներկա կգտնվի առաջնությանը: Հաղթողին կհանձնվի ս.թ. հունիսի 10-ին կայանալիք Իսպանիա-Իտալիա ֆուտբոլային հանդիպմանը մասնակցելու ուղեգիր, որը ներառում է 2 տոմս, ինչպես նաեւ ուղեւորության, կացության եւ սննդի ծախսերը:
«Գտիր գնդակը» խաղ-մրցույթի առաջին երեւանյան խաղը տեղի կունենա մայիսի 19-ին: Վերը նշված պաշտոնական ծրագրային հավելվածը հասանելի է iOS, Android եւ Blackberry պլատֆորմների համար: Մրցույթի մասին մանրամասների եւ ծրագրային հավելվածը ներբեռնելու համար պետք է այցելել http://orangearmenia.am/uefa-euro-2012/chase-the-ball.

Yerevan/Mediamax/. Orange announced an immersive treasure hunt that will see football fans take to the streets of Yerevan this Saturday, on May 19, to win tickets to the UEFA EURO 2012 Italy-Spain match.
Players must use the official Orange Supporters’ Cup app and combine it with local knowledge and problem solving skills in order to discover the secret location of an Adidas Tango12, Official Match Ball of UEFA EURO2012, the ball to be used during the match Italy-Spain on June 10.
Upon successfully finding the ball, one player will win a pair of exclusive EURO 2012 tickets to one of the most interesting matches of the upcoming tournament. The only who will find the ball the first will get football gifts from Orange Armenia – T-shirt, cap and an Orange Official Match Ball Replica of UEFA EURO 2012.
To play Chase the Ball, fans must:
Download the app: Once the player has downloaded the Orange Supporters’ Cup application, they will receive a message to let them know a game has started and the chase to find the ball has begun.
Chase the ball: Making use of the smartphone’s in-built geolocation features, players will receive clues based on their vicinity to the hidden ball.
Use local knowledge: To solve the clues, players will have to use their local knowledge to identify the location where the ball is hidden. The in-app map will also show where other players are in relation to them – so players can keep a close eye on the competition as they hunt for the ball.
Share with your friends: Once they have located the ball, players must use the app to upload a photo of them with the ball. This photo can then be uploaded to their social networks, sharing their EURO 2012 tm moment with family, friends and colleagues.
Aram Mkrtchyan Orange Armenia Marketing Director, comments “UEFA EURO 2012 tm will be the highlight of the year for football fans. With Chase the Ball, fans have a unique opportunity to take part in an exciting competition, have their photo taken with an adidas Tango12 official UEFA EURO 2012 tm match ball, create their very own memory of this exciting sporting event, and have the chance to win great prizes. With Chase the Ball, we’re giving fans the chance to prepare for EURO 2012 tm like never before.”
A jury will select one winner for Armenia, based on the fun photos, who will be rewarded with a pair of tickets for the match Italy-Spain, on June 10; the prize includes travel, accommodation and a hospitality package.