Orange հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեխանի պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ այսօր Orange-ը եւ Վորլդ Վիժն Հայաստանը մեկնարկել են «Պահպանենք երեխաներին ընտանիքում» SMS բարեգործական նախագիծը:
«Նախագծի շրջանակներում մեր բաժանորդներից յուրաքանչյուրը կարող է օգնել այն երեխաներին, որոնք ունեն ծնողներ, բայց ստիպված են ապրել մանկատանը»,- ասել է Orange հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:
Ուղարկելով SMS 1234 եւ 5678 համարներին` Orange-ի բաժանորդները կնվիրաբերեն համապատասխանաբար 100 եւ 500 դրամ: Յուրաքանչյուր ամսվա վերջին Orange հիմնադրամը կկրկնապատկի հանգանակության արդյունքում ստացված գումարն ու կտրամադրի Վորլդ Վիժն Հայաստանին: Գումարի մի մասը Վորլդ Վիժն Հայաստանի աշխատակիցները կտրամադրեն ընտանիքի առօրյա հոգսերին, իսկ մյուս մասը` փոքրիկի եկամուտի աղբյուրի ստեղծմանը, որը հետագայում թուլ կտա ընտանիքին դառնալ ինքնուրույն:
«Մենք ոգեւորված ենք այս համագործակցությամբ: Մեր նպատակն է, որ երեխաները վայելեն իրենց ծնողների, ընտանիքի խնամքն ու սերը, ընտանիքների տնտեսական կայունությունն ապահովելը»,- ասել է Վորլդ Վիժն Հայաստանի տնօրեն Գրահամ Սթրոնգը:
Նախագիծը կտեւի մեկ տարի, որի ընթացքում Orange հիմնադրամը պարբերաբար կտեղեկացնի հավաքված գումարի եւ ընտանիքների մասին, որոնց ուղղվել է գումարը:

14:49 | 01.06.12 | News | 4894
Yerevan/Mediamax/. In connection with the International Children’s Day, Orange and World Vision Armenia launched “Protect children in families” charitable SMS-project.
“Within the framework of the project every subscriber can help children who have parents but who are forced to live in an orphanage,” Orange Armenia CEO Bruno Duthoit said.
Sending an SMS message to 1234 and 5678 short numbers, Orange subscribers donate AMD 100 and AMD 500 correspondingly. At the end of every month, Orange Foundation will double the sum received from donations and provide it to World Vision Armenia. The employees of World Vision Armenia will provide part of the sum to families’ everyday needs and the other part will be used for creating an income for the kid, which will later enable the family to be independent.
“We are glad for this cooperation. Our goal is to ensure that children lived in families, enjoyed the love and care of their family-members. We would like to ensure their economic stability,” said World Vision Armenia Director Graham Strong.
The project will last a year, during which Orange Foundation will periodically inform the public about the accumulated sum and families whom the money has been provided.