09:51 | 06.06.12 | Նորություններ | 4577
Երեւան: Մեդիամաքս:ԱրմենՏելը նախատեսում է 4G ցանցի գործարկել 2013 թվականից ոչ շուտ, Մեդիամաքս-ին ասել է ընկերության տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Իմ կարծիքով, 4G-ն հիմնականում դեռեւս իմիջային բնույթ է կրում: Շուկայում մեծ պահանջարկ չկա, քանի որ դեռեւս չկան այդ տեխնոլոգիայի հիման վրա աշխատող բավարար թվով սարքերը: Այդ պատճառով, կարծում եմ, որ մեզ համար 4G-ն այս տարվա հեռանկարը չէ», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Նա նշել է, որ ԱրմենՏելի համար շատ հետաքրքիր կլինի հետեւել, թե որքանով է 4G ծառայությունը պահանջված մրցակցի մոտ (ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2011 թվականի վերջին հայտարարել էր Երեւանի կենտրոնում 4G/LTE ցանցի կոմերցիոն գործարկման մասին):
Ավելի վաղ Itel.am-ի հետ հարցազրույցում  2012 թվականին 4G ցանցի գործարկման մտադրության բացակայության մասին հայտնել էր նաեւ Orange Armenia գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

09:51 | 06.06.12 | Новости | 3558
Ереван/Медиамакс/.Арментел (торговая марка Beeline) планирует запуск сети 4G не раньше следующего года, сказал Медиамакс глава компании Игорь Климко.
«На мой взгляд, 4G пока еще носит в основном имиджевый характер: нет востребованности на рынке, потому что еще нет достаточно большого количества устройств, базирующихся на этой технологии. Поэтому думаю, что для нас 4G – не перспектива для этого года», - сказал Игорь Климко.
По его словам, АрменТел будет очень интересно понаблюдать, насколько востребована услуга 4G у конкурента (ВиваСелл-МТС объявил о коммерческом запуске сети 4G/LTE в центре Еревана в конце 2011 года).
Ранее в интервью Itel.am об отсутствии намерений запускать в 2012г. сеть 4G заявил также глава Orange Armenia Бруно Дютуа.