09:51 | 06.06.12 | Նորություններ | 4577
Երեւան: Մեդիամաքս:ԱրմենՏելը նախատեսում է 4G ցանցի գործարկել 2013 թվականից ոչ շուտ, Մեդիամաքս-ին ասել է ընկերության տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Իմ կարծիքով, 4G-ն հիմնականում դեռեւս իմիջային բնույթ է կրում: Շուկայում մեծ պահանջարկ չկա, քանի որ դեռեւս չկան այդ տեխնոլոգիայի հիման վրա աշխատող բավարար թվով սարքերը: Այդ պատճառով, կարծում եմ, որ մեզ համար 4G-ն այս տարվա հեռանկարը չէ», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Նա նշել է, որ ԱրմենՏելի համար շատ հետաքրքիր կլինի հետեւել, թե որքանով է 4G ծառայությունը պահանջված մրցակցի մոտ (ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2011 թվականի վերջին հայտարարել էր Երեւանի կենտրոնում 4G/LTE ցանցի կոմերցիոն գործարկման մասին):
Ավելի վաղ Itel.am-ի հետ հարցազրույցում  2012 թվականին 4G ցանցի գործարկման մտադրության բացակայության մասին հայտնել էր նաեւ Orange Armenia գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

09:51 | 06.06.12 | News | 4599
“I think 4G is still something like an image thing: there is no demand on the market, because there is no sufficiently large number of devices based on this technology yet. This is why I think 4G is not a prospect for this year for us,” said Igor Klimko.
According to him, it will be interesting for ArmenTel to see how much 4G service will be in demand at his competitor (VivaCell-MTS announced the commercial launch of 4G/LTE network in downtown Yerevan in late 2011).
In an earlier interview to iTel.am, Orange Armenia CEO Bruno Duthoit also said that the company was not planning to launch 4G network either.