15:55 | 18.06.12 | Նորություններ | 5043
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Վիմպելկոմ ԼՏԴ»-ն եւ Opera Software ASA-ն այսօր հայտնել են ռազմավարական գործընկերության մեկնարկի մասին` սովորական հեռախոսների համար օպտիմալացված բջջային վեբ-բրաուզերի թողարկման նպատակով:
VimpelCom Opera Mini հատուկ օպտիմալացված վեբ-բրաուզերը կթողարկվի այս ամռանը «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի բրենդերի ներկայության բոլոր 18 երկրներում եւ հնարավորություն կընձեռի «ՎիմպելԿոմ»-ի ավելի քան 200 մլն հաճախորդներին մուտք գործել բջջային բրաուզեր, որը կատարյալ կերպով հարմար է բջջային հեռախոսների էժան մոդելներին:
«Մեր հաճախորդներից շատերն ապրում են զարգացող տնտեսություն ունեցող երկրներում, որտեղ բջջային ինտերնետի պահանջարկը կտրուկ աճում է` առաջ ընկնելով սմարթֆոնների ներթափանցման տեմպերից եւ 3G ցանցերի գործարկումից: Մեր շուկաների մեծամասնությունում «ՎիմպելԿոմ»-ն առաջին օպերատորը կլինի, որն այդ նորարար բջջային ծառայությունն է առաջարկել, ինչը թույլ կտա մեր հաճախորդներին օգտագործել բջջային ինտերնետը եւ դրա գերող առավելությունները »,- նշել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Միխայիլ Գերչուկը:

15:55 | 18.06.12 | Новости | 5045
Ереван/Медиамакс/. «ВымпелКом Лтд» и Opera Software ASA объявили сегодня о стратегическом партнерстве с целью запуска мобильного веб-браузера, оптимизированного для обычных телефонов.
Специальный оптимизированный веб-браузер VimpelCom Opera Mini будет запущен этим летом во всех 18 странах присутствия брендов группы компаний «ВымпелКом» и предоставит возможность более чем 200 миллионам клиентов «ВымпелКом» получить доступ к мобильному браузеру, который идеально подходит для недорогих моделей мобильных телефонов.
«Большинство наших клиентов проживает в странах с развивающейся экономикой, где спрос на мобильный доступ к Интернет стремительно растет, опережая темпы проникновения смартфонов и развертывания сетей 3G. На большинстве наших рынков, «ВымпелКом» будет первым оператором, предложившим этот инновационный мобильный сервис, который позволит нашим клиентам воспользоваться мобильным Интернет и его захватывающими преимуществами», - отметил Михаил Герчук, главный коммерческий директор группы компаний «ВымпелКом».