16:10 | 22.06.12 | Նորություններ | 4835
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը սարքավորումներ է տրամադրել Գավառում եւ Վարդենիսում գործող երկու բուհերին:
Այսուհետ Գավառի պետական համալսարանն ունի ինտերնետ հասանելիությամբ ապահովված` 20 համակարգչով լսարան, լազերային տպիչ, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակներում գործող` 3G երթուղիչ, փոխանջատիչներ եւ Wi-Fi անկյուն: Ավելի վաղ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցել էր համալսարանին` մասնաշենքերի միջեւ օպտիկամանրաթելային մալուխի միջոցով ինտերնետային հաղորդակցության  ներքին ցանց ստեղծելու հարցում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը սարքավորումներ է տրամադրել նաեւ Վիկտոր Համբարձումյանի անվան Վարդենիսի մանկավարժական ինստիտուտին: Այստեղ 5 համակարգչով ինտերնետ հասանելիությամբ լսարանից բացի համացանցային կապ կգործի նաեւ գրադարանում: Տրամադրված արժեքավոր մյուս սարքավորումների ցանկում դարձյալ ընդգրկված են լազերային տպիչը, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակներում գործող`3G երթուղիչն ու փոխանջատիչները:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կարեւոր է համարում ուսումնառության արդյունավետության եւ որակի բարձրացումը: Այս ծրագիրը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի` համալսարանների հետ համագործակցության կարեւոր ուղղություններից մեկն է»,-ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նախատեսում է մինչեւ տարեվերջ համակարգչային լսարաններով ապահովել ընկերության հետ համագործակցող բարձրագույն ուսումնական 29 հաստատություն:

16:10 | 22.06.12 | Новости | 4560
Отныне у Государственного института Гавара есть обеспеченная 20 компьютерами аудитория, лазерный сканер, маршрутизатор 3G, действующий в рамках пакета «Home-Zone Turbo», и уголок Wi-Fi. Ранее ВиваСелл-МТС содействовал университету в вопросе создания местной сети интернет-доступа посредством оптиковолоконного кабеля между корпусами университета.
ВиваСелл-МТС предоставил оборудование также Педагогическому институту имени Виктора Амбарцумяна в Варденисе. Кроме компьютерной аудитории с 5 компьютерами интернет здесь будет действовать также в библиотеке. Среди ценного оборудования здесь также есть лазерный сканер, маршрутизатор 3G, действующий в рамках пакета «Home-Zone Turbo».
“ВиваСелл-МТС придает особую важность эффективности образования и повышению качества. Данная программа является одним из важнейших направлений сотрудничества ВиваСелл-МТС с университетами”,- сказал гендиректор компании Ральф Йирикян.
ВиваСелл-МТС планирует обеспечить компьютерными аудиториями 29 высших учебных заведений, сотрудничающих с компанией.