16:47 | 28.06.12 | Նորություններ | 5681
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կարիերայի զարգացման ծրագրի շրջանակներում հայտարարված էսսեների մրցույթի երեք հաղթողներն այսօր արժանացել են պլանշետային HTC համակարգչի, Blackberry 9700 եւ Galaxy Nexus S սմարտֆոնների: Խրախուսական պարգեւներ են ստացել նաեւ տարբեր բուհեր ներկայացնող եւս 8 ուսանող:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ամփոփել է մայիսին հայտարարած մրցույթի արդյունքները: Էսսեների միջոցով տեղեկատվական դարաշրջանի դերը գնահատելու համար նախապես առաջարկվել էին հատուկ մշակված թեմաներ.
- Ո՞րն է համացանցի դերը հասարակության կյանքում:
- Ինչպիսի՞ն կարող է լինել բջջային ինտերնետի ազդեցությունը կրթության ոլորտում եւ առօրյա կյանքում:
- Ո՞րն է դրա զարգացման հաջորդ փուլը:
- Կարո՞ղ է, արդյոք, սոցիալական մեդիան փոխել կյանքը:
Բոլոր աշխատանքները գնահատվել են անանուն ստուգման սկզբունքով: Առանձնահատուկ կարեւորվել է հետազոտությունների ընթացքում առցանց տեղեկատվական աղբյուրների կիրառումը:
«Հաջողության հասնելու առաջին քայլն սկսվում է ձգտման պատրաստակամությունից: Կարեւոր է նաեւ տեղեկացված լինելու պայմանը: Համացանցը եւ թվային ապագա ենթադրող տեխնոլոգիաները տալիս են այդ հնարավորությունը: Դրանցից արդյունավետ օգտվելու ընտրությունը ձերն է: Փորձեք կիրառել համակարգված մոտեցում եւ գնահատել սովորելու համար առկա միջավայրը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:47 | 28.06.12 | Новости | 4602
Ереван/Мдиамакс/. 3 победителям конкурса эссе, объявленного ВиваСелл-МТС в рамках программы по развитию карьеры, были сегодня вручены планшетный компьютер HTC, смартфоны Blackberry 9700 и Galaxy Nexus S. Поощрительные призы получили также 8 студентов, представляющих различные вузы.
ВиваСелл-МТС подвел итоги объявленного в мае конкурса. Для оценки роли информационного века посредством эссе были заранее предложены специально разработанные темы:
- Какова роль интернета в обществе?
- Каким может быть влияние мобильного интернета на сферу образования и в каждодневной жизни?
- Каков следующий этап его развития?
- Могут ли социальные медиа изменить жизнь?
Все работы были оценены по принципу безымянной проверки. Особо учитывалось использование онлайн информационных источников в ходе исследований.
“Первый шаг на пути к успеху начинается со стремления. Важно также условие быть осведомленным. Интернет и предусматривающие цифровое будущее технологии дают эту возможность. Выбор эффективно пользоваться ими - за вами. Старайтесь применять координированный подход и оценивать существующую среду для обучения”,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.