14:24 | 14.08.12 | Նորություններ | 4221
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերությունն (ապրանքանիշը Beeline) այսօր հայտարարել է, որ ընկերության ցանցում արձանագրված խափանումների պատճառը ծրագրային ապահովման թարմացված տարբերակի անկայունությունն էր:
«Ընկերությունն անմիջապես ձեռնարկել է համապատասխան սարքավորումների եւ համակարգերի ամբողջական փոխարինման համար անհրաժեշտ գործողություններ:
Խափանումների պատճառների եւ կատարվող աշխատանքների վերաբերյալ ընկերությունը մանրամասն տեղեկություններ կտրամադրի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին: Հանձնաժողովի հետ համատեղ կիրականացվի տեղի ունեցածի պատճառների եւ հետեւանքների վերլուծություն», - ասված է ԱրմենՏելի հայտարարության մեջ:
Պատճառած անհարմարությունների համար «ԱրմենՏել» ընկերությունը հայցում է բաժանորդների ներողամտությունը եւ հայտարարում Beeline բջջային ցանցի բաժանորդներին փոխհատուցման տրամադրման մասին:
Հատուցումը` անվճար 30 ներցանցային րոպե եւ 10 ՄԲ շարժական ինտերնետ, կտրամադրվի ինչպես իրավաբանական, այնպես էլ ֆիզիկական անձանց: Ս.թ. օգոստոսի 16-ից բաժանորդները կարող են անվճար րոպեներն ու մեգաբայթերը ստանալու հարցումներ հղել ` ուղարկելով *444# անվճար USSD հրահանգ եւ ստանալով բոնուսները հաշվին մուտքագրելու վերաբերյալ պատասխան SMS-հաղորդագրություն: Անվճար րոպեներն ու մեգաբայթերը կարելի է օգտագործել օգոստոսի 17-ից Ժ 0:00-ից` 10 օրվա ընթացքում: Անվճար րոպեներն ու մեգաբայթերը սպառելուց հետո տարիֆիկացումը կիրականացվի համաձայն սակագնային պլանի: Բաժանորդները կարող են օգտագործել բոնուսային րոպեները միայն գտնվելով Հայաստանի Beeline ցանցում:

14:24 | 14.08.12 | News | 4183
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) announced today that the incidents registered in the company\'s network resulted from the instability of the new software version.
\"\"ArmenTel\" CJSC immediately took up all the necessary steps to fully replace the relevant equipment and systems. The company will present the more detailed information on the reasons of outages and work of the Public Services Regulatory Commission of Armenia upon the received request. A detailed analysis of reasons and outcomes of the incident will be conducted jointly with the Commission\", the company\'s statement reads.
ArmenTel \"presented its deepest apologies\" to the subscribers for the inconveniences and announced the start of providing compensations to subscribers of Beeline mobile network.
Compensation of 30 free in-network minutes and 10 MB of mobile internet will be provided both to individuals and corporate customers of the company. Starting from August 16, 2012, the subscribers may sent their requests on getting free minutes and MB by sending a free USSD *444# command and getting an SMS on the provided bonuses. The subscribers may use the minutes and MB from 0:00 of August 17 within 10 calendar days. After the expiration, they will be charged under the relevant tariff plan. The subscribers may use the provided bonuses only within Beeline network in Armenia. --0--