Orange Armenia-ի նոր ղեկավար Ֆրանսիս Ժելիբտերը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ի նոր ղեկավար Ֆրանսիս Ժելիբտերը վերջին 18 տարիներին ֆինանսական ոլորտի ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել France Telecom Խմբում:
Վերջին 4 տարիներին նա զբաղեցրել է France Telecom խմբի եվրոպական շուկաների գնումների եւ մատակարարման բաժնի ղեկավարի պաշտոնը, մինչ այդ՝ 2003-06թթ. ղեկավարել է Orange Moldova-ն, իսկ 2006-ից՝ Ռուսաստանում Orange Business Services ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը:
Հանդես գալով այսօր Երեւանում ընկերության հեռացող գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի եւ Ֆրանս Տելեկոմ-ի եվրոպական շուկաների գործադիր փոխնախագահ Բենուա Շինի հետ համատեղ ասուլիսում, Ֆրանսիս Ժելիբտերն ասել է, որ տպավորված է Orange Armenia-ի երիտասարդ եւ դինամիկ թիմով եւ կարճ ժամանակահատվածում ընկերության արձանագրած հաջողություններով:
«Իմ առաջնային գործն այստեղ կայանալու է ձեւավորված ավանդույթների պահպանության եւ բնակչությանը նորարար ծառայություններ առաջարկելու մեջ», - ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Բրունո Դյութուան նշել է, որ Հայաստանում աշխատելու տարիները իր համար մեծ մասնագիտական փորձառություն էին: Նա իր երախտիքն է հայտնել ընկերության աշխատակիցներին, բաժանորդներին, Հայաստանի իշխանություններին եւ երկրի ողջ բնակչությանը: «Ես մեկնում եմ մի երկրից, որտեղ իսկապես սիրեցի ապրել եւ աշխատել: Այնտեղ անցկացրած տարիների ընթացքում առիթ եմ ունեցել ճամփորդել ամբողջ Հայաստանով եւ հիանալ այս երկրի բնությամբ ու մշակույթով»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Բենուա Շինը հայտնել է, որ խմբի մեջ մտնող ընկերությունների մենեջմենթի պարբերական փոփոխությունը France Telecom-ի քաղաքականությունն է: Նա նշել է, որ Ֆրանսիս Ժելիբտերի ղեկավարությամբ Orange Armenia-ն կշարունակի շեշտադրել որակյալ եւ նորարար ծառայությունները եւ, մասնավորապես, առաջ մղել մուլտիմեդիա ծառայությունները եւ շարժական ինտերնետը:
Նշենք, որ 2006-ին Orange Moldova-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնում Ֆրանսիս Ժելիբտերին փոխարինել է հենց Բրունո Դյութուան, որին այսօր փոխարինում է արդեն Orange Armenia-ի ղեկավարի պաշտոնում:

14:38 | 29.08.12 | News | 6437
Over the past 4 years, he has held the position of the head of France Telecom Department of Purchases and Supply and before that, 2003-2006, he headed Orange Moldova and since 2006 he has held the position of the Chairman of Board of Directors of Orange Business Services in Russia.
Speaking at a joint press conference with Orange Armenia CEO Bruno Duthoit who is leaving his post and France Telecom Executive Vice President of Europe Benoit Scheen in Yerevan today, Francis Gelibter said that he\'s impressed with Orange Armenia\'s young and dynamic team and the success the company has made over a short period of time.
\"My primary goal here will be to maintain the formed traditions and offer innovative services to people\", said Francis Gelibter.
Bruno Duthoit noted that the years during which he worked in Armenia was an extensive experience for him. He expressed his gratitude toward the company\'s associates, subscribers, Armenian authorities and the country\'s people. \"I am leaving a country which I really liked to live in and work. Over the years spent here, I happened to travel all around Armenia and admire the people and culture of the country\", said Bruno Duthoit.
Benoit Scheen said that periodical changes in the management of companies making part of the group is France Telecom\'s policy. He noted that headed by Francis Gelibter, Orange Armenia will keep focusing on quality and innovative services, particularly promoting multimedia services and mobile internet.
It should be noted that in 2006, it was Bruno Duthoit who replaced Francis Gelibter as Orange Moldova CEO and now he replaces the Orange Armenia CEO.