Orange Armenia-ի նոր ղեկավար Ֆրանսիս Ժելիբտերը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ի նոր ղեկավար Ֆրանսիս Ժելիբտերը վերջին 18 տարիներին ֆինանսական ոլորտի ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել France Telecom Խմբում:
Վերջին 4 տարիներին նա զբաղեցրել է France Telecom խմբի եվրոպական շուկաների գնումների եւ մատակարարման բաժնի ղեկավարի պաշտոնը, մինչ այդ՝ 2003-06թթ. ղեկավարել է Orange Moldova-ն, իսկ 2006-ից՝ Ռուսաստանում Orange Business Services ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը:
Հանդես գալով այսօր Երեւանում ընկերության հեռացող գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի եւ Ֆրանս Տելեկոմ-ի եվրոպական շուկաների գործադիր փոխնախագահ Բենուա Շինի հետ համատեղ ասուլիսում, Ֆրանսիս Ժելիբտերն ասել է, որ տպավորված է Orange Armenia-ի երիտասարդ եւ դինամիկ թիմով եւ կարճ ժամանակահատվածում ընկերության արձանագրած հաջողություններով:
«Իմ առաջնային գործն այստեղ կայանալու է ձեւավորված ավանդույթների պահպանության եւ բնակչությանը նորարար ծառայություններ առաջարկելու մեջ», - ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Բրունո Դյութուան նշել է, որ Հայաստանում աշխատելու տարիները իր համար մեծ մասնագիտական փորձառություն էին: Նա իր երախտիքն է հայտնել ընկերության աշխատակիցներին, բաժանորդներին, Հայաստանի իշխանություններին եւ երկրի ողջ բնակչությանը: «Ես մեկնում եմ մի երկրից, որտեղ իսկապես սիրեցի ապրել եւ աշխատել: Այնտեղ անցկացրած տարիների ընթացքում առիթ եմ ունեցել ճամփորդել ամբողջ Հայաստանով եւ հիանալ այս երկրի բնությամբ ու մշակույթով»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Բենուա Շինը հայտնել է, որ խմբի մեջ մտնող ընկերությունների մենեջմենթի պարբերական փոփոխությունը France Telecom-ի քաղաքականությունն է: Նա նշել է, որ Ֆրանսիս Ժելիբտերի ղեկավարությամբ Orange Armenia-ն կշարունակի շեշտադրել որակյալ եւ նորարար ծառայությունները եւ, մասնավորապես, առաջ մղել մուլտիմեդիա ծառայությունները եւ շարժական ինտերնետը:
Նշենք, որ 2006-ին Orange Moldova-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնում Ֆրանսիս Ժելիբտերին փոխարինել է հենց Բրունո Դյութուան, որին այսօր փոխարինում է արդեն Orange Armenia-ի ղեկավարի պաշտոնում:

14:38 | 29.08.12 | Новости | 6445
Ереван/Медиамакс/. Новый руководитель Orange Armenia Франсис Желибтер в течение последних 18 лет занимал руководящие должности финансовой сферы в Группе France Telecom.
В течение последних 4 лет Франсис Желибтер занимал должность руководителя отдела покупок и поставок европейских рынков группы Франс Телеком, до того с 2003 до 2006 год руководил компанией Orange Moldova, а с 2006 года занимал должность председателя Совета директоров компании Orange Business Services в России.
Выступая сегодня в Ереване в ходе совместной конференции с покидающим должность гендиректора компании Бруно Дютуа и вице-президентом компании France Telecom по европейскому региону Бенуа Шином, Франсис Желибтер сказал, что впечатлен молодым и динамичным составом Orange Armenia и успехами компании за столь короткое время.
“Первым делом я займусь здесь сохранением сформировавшихся традиций и предложением инновационных услуг”,- сказал Франсис Желибтер.
Бруно Дютуа отметил, что годы работы в Армении для него были большим профессиональным опытом. Он выразил свою благодарность сотрудникам компании, абонентам, властям Армении и всему населению страны. “Я уезжаю из страны, где мне действительно понравилось жить и работать. В течение проведенных здесь лет я имел возможность путешествовать по всей Армении и гордиться природой и культурой этой страны”,- сказал Бруно Дютуа.
Бенуа Шин заявил, что периодическое изменение менеджмента компаний является политикой France Telecom. Он отметил, что Orange Armenia под руководством Франсиса Желибтера продолжит особо выделять качественные и инновационные услуги, в частности, продвигать мультимедиа-услуги и мобильный интернет.
Отметим, что в 2006 году на посту гендиректора Orange Moldova Франсиса Желибтера сменил именно Бруно Дютуа, которого теперь уже Желибтер заменит на посту руководителя Orange Armenia.