05:44 | 20.09.12 | Նորություններ | 4648
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ տեղեկացնում է իր բաժանորդներին այն մասին, որ վերջերս արձանագրվել են հանցավոր տարրերի կողմից տեղական (գրասենյակային) ավտոմատ հեռախոսային կայանների (ՏԱՀԿ/PBX) աշխատանքին հեռահար եղանակով ապօրինի միջամտելու դեպքեր:
Արդյունքում ՏԱՀԿ սեփականատերերի համարներից առանց իրենց իմացության կատարվել են միջազգային զանգեր եւ առաջացել են զգալի պարտքեր:
Այդ կապակցությամբ «ԱրմենՏել ՓԲԸ հիշեցնում  է, որ ՀՀ «էլեկտրոնային հաղորդակցության օրենքի» 55-րդ հոդվածի համաձայն, բաժանորդը պարտավոր է չօգտագործել չսերտիֆիկացված վերջնակետային սարքավորումներ: Օրենսդրական այս պահանջի կատարումը թույլ է տալիս խուսափել վերոնշյալ իրավիճակներից:
Միաժամանակ «ԱրմենՏել» ընկերությունը զգուշացնում է, որ չսերտիֆիկացված սարքավորումների միացման դեպքում բաժանորդն ամբողջությամբ կրում է դրանց օգտագործման ռիսկերը:

05:44 | 20.09.12 | News | 4641
Yerevan/Mediamax/. \"ArmenTel\" (Beeline trademark) informs its subscribers that they have observed cases of illegal remote interference of criminal elements into the operation of local (office) automatic phone stations  (MATS/PBX) recently.
As a result, international calls were made  from the numbers of MATS owners without their knowledge which entailed considerable debts.
In this respect, \"ArmenTel\" CJSC recalls that in accord with the Article 55 of the law \"On Electronic Communication\" of the Republic of Armenia, a subscriber is obliged not to use uncertified terminal unit. The fulfillment of this legislative requirement allows avoiding the above mentioned situations. At the same time, \"ArmenTel\" CJSC warns that in case of connection of  an uncertified equipment, he is fully responsible for the risks related to its use.