06:15 | 27.09.12 | Նորություններ | 4967
Orange Հիմնադրամը եւ Վորլդ Վիժն-ը ամփոփեցին «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» SMS նախագծի հերթական փուլի արդյունքները
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange Հիմնադրամը եւ Վորլդ Վիժն Հայաստանը հայտարարեցին «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» SMS բարեգործական նախագծի երրորդ փուլի արդյունքների մասին:
Նախագիծը թույլ է տալիս Orange-ի բաժանորդներին աջակցություն ցուցաբերել այն հայ մանուկներին, որոնց ընտանիքները ֆինանսական դժվարությունների պատճառով իրենց երեխաներին հանձնում են պետական հաստատությունների հոգածությանը: Ուղարկելով SMS 1234 կարճ համարին` Orange-ի բաժանորդները հանգանակում են 100, իսկ 5678 համարին` 500 դրամ:
Օգոստոս ամսին Orange-ի բաժանորդները հանգանակել են 281 000 ՀՀ դրամ: Orange Հիմնադրամը կկրկնապատկի գումարը` Վորլդ Վիժն Հայաստանին փոխանցելով 562.000 դրամ:
Գումարը Վորլդ Վիժն Հայաստանը կօգտագործի Շիրակի մարզում բնակվող Սպարտակի եւ Արմինեի ընտանիքին օգնելու համար: Վերջիններս ունեն 3 երեխա եւ ֆինանսական դժվարությունների պատճառով իրենց 8-ամյա ավագ դստերը ստիպված են եղել հանձնել գիշերօթիկ հաստատության հոգածությանը: Ընտանիքի հայրը՝ Սպարտակը, ավտոմեխանիկ է, սակայն անհրաժեշտ գործիքներ չունենալու պատճառով չէր կարողանում լիարժեք աշխատել: Հանգանակված գումարով հնարավոր կլինի ձեռք բերել անհրաժեշտ գործիքների հավաքածու:
«Ցանկանում ենք շնորհակալություն հայտնել այս նախաձեռնությանը մասնակցած մեր բաժանորդներին: Հետաքրքրական է նշել, որ SMS-հանգանակության օգոստոսյան փուլի մասնակիցներից շատերը նախագծին մասնակցում են առաջին անգամ, ինչը նշանակում է, որ նորանոր մարդիկ են ցանկանում մասնակցել եւ իրենց լուման ներդնել այս նախագծի իրականացման գործում: Նախագծի ամենակարեւոր բաղկացուցիչներից է այն, որ մեր բաժանորդներից յուրաքանչյուրը կարող է քայլ անել` օգնելու երեխաների, ովքեր ունեն ծնողներ, սակայն ստիպված են մեծանալ խնամքի հաստատությունում»,- ասել է Հայաստանում Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

06:15 | 27.09.12 | Новости | 4994
Ереван/Медиамакс/. Фонд Orange и World Vision подвели сегодня итоги очередного этапа SMS-проекта «Оставим детей в семье».
Проект позволяет абонентам Orange оказать содействие армянским детям, чьи семьи, по причине финансовых затруднений, сдают их на попечение государственных учреждений. Посылая SMS на короткие номера 1234 и 5678, абоненты приносят пожертвования в,  соответственно, 100 и 500 драмов.
В течение августа сумма пожертвований составила 281 тыс. драмов. Orange Armenia удвоит эту сумму, передав World Vision Armenia 562 тыс. драмов.
World Vision Armenia направит эту сумму на поддержку семьи Спартака и Армине, проживающих в Шираке. И них трое детей, старшую из которых, по причине финансовых трудностей, они сдали на попечение школы-интерната. Отец семейства, Спартак, автомеханик, однако он не имел необходимых инструментов для полноценной работы. На пожертвованную сумму будет приобретен комплект необходимых инструментов.
«Благодарим всех абонентов, принявших участие в этой инициативе. Интересно отметить, что многие из участников августовского пожертвования участвовали в нем впервые, а это означает, что все больше людей присоединяется к инициативе»,– отметил председатель совета фонда Orange в Армении Франсис Желибтер.