05:53 | 03.10.12 | Նորություններ | 4881
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է Եղվարդ քաղաքի (Կոտայքի մարզ) բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին:
Սարքավորումների փոխարինման, վերազինման եւ թվային հեռախոսակայանին վերամիացման աշխատանքները պլանավորվում է ավարտել մինչեւ տարեվերջ, հայտնել են ընկերությունում:
Եղվարդ քաղաքում  թվայնացման աշխատանքների ավարտից հետո «ԱրմենՏել» ընկերության թվային ֆիքսված կապի եւ լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններով կապահովվի ավելի քան 2100 ընտանիք:
«Իրականացնելով ներդրումներ լարային ցանցում` ԱրմենՏելը բարձրացնում է բաժանորդներին մատուցվող ծառայությունների որակը` կատարելով եւս մեկ քայլ ուղղված ընկերության ֆիքսված հեռախոսացանցի լիարժեք թվայնացմանը: Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ մինչեւ տարեվերջ Եղվարդ քաղաքի ավելի քան ութ հազար բաժանորդ կարող է օգտվել ֆիքսված հեռախոսակապի եւ գերարագ ինտերնետ հասանելիության բարձրորակ ծառայություններից», – նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ Եղվարդ քաղաքի բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքների ավարտից հետո թվային կայաններին միացված կլինի «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված կապի բաժանորդների 84 տոկոսը: Բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 14000 կմ, իսկ օպտիկամանրաթելային ցանցի երկարությունը գերազանցում է 3500կմ:

05:53 | 03.10.12 | Новости | 4942
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) начинает работы по оцифровке фиксированной телефонной сети города Егвард (регион Котайк).
Процесс замены оборудования, переоснащения и переключения абонентских линий на цифровой формат планируется завершить до конца текущего года, сообщили в компании.
После завершения работ по цифровизации более 2100 семей в городе Егвард  получат доступ к высококачественным услугам цифровой телефонной связи и Интернета АрменТел.
«Инвестируя значительные средства в проводную инфраструктуру, компания «АрменТел» повышает качество сервиса для своих абонентов и делает еще один шаг в направлении полной оцифровки фиксированной сети компании в стране. Нам приятно сообщить, что еще до конца текущего года более чем восьми тысячам наших абонентов в городе Егвард станут доступны услуги высококачественной городской телефонной связи и Интернета», – сказал гендиректор компании Игорь Климко.
После завершения работ по оцифровке города Егвард к цифровым станциям телефонной связи будет подключено 84% абонентов фиксированной связи компании «АрменТел» по всей Армении. Общая протяженность кабелей абонентской сети компании превышает 14 000 километров, а протяженность оптоволоконной сети составляет свыше 3500 км.