07:11 | 08.10.12 | Նորություններ | 5024
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հանդես է եկել որպես համահայկական նկարչական  երրորդ մրցույթ-փառատոնի գլխավոր հովանավոր: Մրցույթ-փառատոնի շրջանակում Երեւանի գեղագիտության ազգային կենտրոնում կայացել է հայ պոեզիային նվիրված նկարների ցուցահանդեսի բացման արարողությունը:
Մինչեւ նոյեմբերի 3-ը մանկական ստեղծագործության թանգարանի հյուրերը կարող են տեսնել մրցույթ-փառատոնի երկրորդ փուլն անցած 347 աշխատանք: Ընդհանուր առմամբ, այս տարի «Սիրե´ք պոետի գույները» խորագրով համահայկական նկարչական  երրորդ մրցույթ-փառատոնի մասնակցության հայտ են ներկայացրել 1460 երեխա եւ պատանի` Հայաստանից, Արցախից եւ Սփյուռքից: Ցուցահանդեսը գործելու է մինչեւ 2012թ. նոյեմբերի 3-ը:
«Գեղագիտական դաստիարակությունը նպաստում է երեխայի  կրթված եւ բազմակողմանի զարգացած մարդ լինելուն: Արդեն երրորդ տարին է, ինչ «ԱրմենՏել» ընկերությունն անընդմեջ աջակցում է համահայկական նկարչական  մրցույթ-փառատոնին եւ երրորդ տարին է, ինչ մենք ականատես ենք լինում շատ տաղանդավոր երեխաների աշխատանքներին, ինչպես նաեւ մրցույթի մասնակիցների քանակի աճին: Ուրախ ենք, որ աջակցելով մրցույթի անցկացմանը, մենք նպաստում ենք աճող սերնդի զարգացման եւ դաստիարակման գործին, օգնում նրանց շփվել գեղեցիկի հետ, զարգացնել նկարչի հմտությունները եւ ուսումնասիրել հայ բանաստեղծների անմահ ստեղծագործությունները»,- նշել է ԱրմենՏել-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Փառատոնը կազմակերպվել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից: Մրցույթի նպատակն է բացահայտել Հայաստանի, Արցախի եւ Սփյուռքի տաղանդաշատ երեխաներին, խրախուսել հայ պոեզիայի իմացությունը եւ նպաստել  նրանց պատկերավոր մտածողության զարգացմանը:
Նշենք, որ «Սիրե´ք պոետի գույները»  մրցույթ-փառատոնի Սփյուռքից հաղթողները հնարավորություն կունենան այցելել Հայաստան: Սփյուռքի, ինչպես նաեւ Հայաստանի եւ Արցախի հաղթողների համար կկազմակերպվի կրթական ծրագիր:

07:11 | 08.10.12 | News | 4752
Yerevan/Mediamax/. \"ArmenTel\" (Beeline trademark) became the general sponsor of the Third All-Armenian Junior Painting Contest- Festival. Within the festival, the exhibition of children\'s paintings devoted to Armenian poets and poetry opened in Yerevan Aesthetics Center.
The guests of the Museum of Children\'s Art of Yerevan will be able to see 347 works which passed to the second round of the contest-festival. All in all, 1460 children and teenagers from Armenia, Artsakh and Diaspora presented their works in the \"Love the Colors of the Poet\" junior contest-festival. The exhibition will be open till November 3, 2012.
\"Aesthetical education shapes up an educated and versatile child. It\'s the third consecutive year that \"ArmenTel\" has supported the All-Armenian Junior Painting Contest-Festival and we have seen very talented children and the growth of the contest participants over the 3 consecutive years. We are glad to support the festival, we contribute to development of the younger generation, we help it familiarizing with the beautiful, develop artistic skills and study immortal works of the Armenian poets\", noted ArmenTel spokeswoman Anush Begloyan.
The festival is organized by the Armenian Ministry of Education and Science. It\'s aimed at revealing talented children in Armenia, Artsakh and Diaspora and enhance their interest toward the fine arts and study of Armenian poetry and literature.
Finalists from Diaspora of the \"Love the Colors of the Poet\" junior painting contest will be able to visit Armenia. An educational program will be organized for them and for their peers having won the contest in Armenia and Artsakh.