01:28 | 10.10.12 | Նորություններ | 4489
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (ապրանքանիշը Beeline) պարգևատրվել է Հայաստանի Գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) պատվոգրով որպես կայուն աշխատատեղեր ստեղծող և տարբեր բարեգործական ծրագրեր հովանավորող կազմակերպություն:
Հաղթող կազմակերպություններն որոշվել են հիմք ընդունելով ՀԳՀՄ-ի վերջին երեք տարիների ընթացքում իրականացրած ուսումնասիրություններն, ինչպես նաև այն վիճակագրական տվյալները, որոնք տրամադրվել են տարածքային կառավարման մարմինների կողմից, հայտնել են ընկերությունում:
«Այս պատվոգիրն  ԱրմենՏել ընկերության ձեռքբերումներից մեկն է. այն ոչ միայն ոգեշնչում է, այլ նաև պարտավորեցնում սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում ձգտել լավագույն արդյունքների մեր բաժանորդների, աշխատակիցների, գործընկերների և պետության համար», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Լինելով առաջատար կազմակերպություններից մեկը հեռահաղորդակցության ոլորտում` ԱրմենՏել ընկերությունն օրինակելի կեցվածք ունի թե´ որպես խոշոր գործատու, թե´ որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն: Շատ գովելի կլինի, երբ այլ կազմակերպություններ նույնպես հետևեն այս ընկերության օրինակին և իրենց փոքր բաժնեմասով խթանեն երկրի տնտեսական և սոցիալական ոլորտի զարգացումը»,- նշել է Հայաստանի Գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:

Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) was awarded by the Republican Union of Employers of Armenia as a company establishing stable workplaces and implementing programs of social responsibility.
The winners were selected as a result of the survey conducted by the Union over the past 3 years. The statistical data provided by territorial self-government bodies were taken into account, the company reported.
\"Not only does the recognition of ArmenTel\'s, one of the largest employers\' in the country, achievements inspire but obliges us to strive for best results in terms of responsibility toward our associates, clients, partners and state\", noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
\"As a leading company on the Armenian telecommunication market, ArmenTel managed to form a beneficial image of a large employer and socially responsible company. It will be appreciated if other organizations also follow the example of the company and contribute to the development of economic and social sphere in our country\", noted President of the Republican Union of Employers of Armenia Gagik Makaryan.