01:28 | 10.10.12 | Նորություններ | 4489
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (ապրանքանիշը Beeline) պարգևատրվել է Հայաստանի Գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) պատվոգրով որպես կայուն աշխատատեղեր ստեղծող և տարբեր բարեգործական ծրագրեր հովանավորող կազմակերպություն:
Հաղթող կազմակերպություններն որոշվել են հիմք ընդունելով ՀԳՀՄ-ի վերջին երեք տարիների ընթացքում իրականացրած ուսումնասիրություններն, ինչպես նաև այն վիճակագրական տվյալները, որոնք տրամադրվել են տարածքային կառավարման մարմինների կողմից, հայտնել են ընկերությունում:
«Այս պատվոգիրն  ԱրմենՏել ընկերության ձեռքբերումներից մեկն է. այն ոչ միայն ոգեշնչում է, այլ նաև պարտավորեցնում սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում ձգտել լավագույն արդյունքների մեր բաժանորդների, աշխատակիցների, գործընկերների և պետության համար», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Լինելով առաջատար կազմակերպություններից մեկը հեռահաղորդակցության ոլորտում` ԱրմենՏել ընկերությունն օրինակելի կեցվածք ունի թե´ որպես խոշոր գործատու, թե´ որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն: Շատ գովելի կլինի, երբ այլ կազմակերպություններ նույնպես հետևեն այս ընկերության օրինակին և իրենց փոքր բաժնեմասով խթանեն երկրի տնտեսական և սոցիալական ոլորտի զարգացումը»,- նշել է Հայաստանի Գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:

01:28 | 10.10.12 | Новости | 4529
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) удостоилось грамоты Республиканского Союза работодателей Армении, как компания, создающая стабильные рабочие места и реализующая программы социальной ответственности.
Победители были определены по итогам исследования, которое проводилось Союзом в течение последних трех лет. Во внимание принимались статистические данные, предоставленные органами территориального управления, сообщили в компании.
«Это признание достижений АрменТел - одного из крупнейших работодателей в стране, не только воодушевляет, но и обязывает нас стремиться к лучшим результатам в плане ответственности перед нашими сотрудниками, клиентами, партнерами и государством», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
«Являясь ведущей компанией телекоммуникационного рынка Армении, АрменТел сумел сформировать благоприятный образ крупного работодателя и социально ответственной компании. Похвально будет если и другие организации также последуют примеру этой компании и внесут свой вклад в развитие экономической и социальной сферы в нашей стране», - отметил президент Республиканского союза работодателей Армении Гагик Макарян.