07:49 | 23.10.12 | Նորություններ | 4661
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսուհետ ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) շարժական կապի բաժանորդները հնարավորության ունեն ստանալ հաղորդագրություններ եւ տեղադրել նոր գրառումներ «ВКонтакте» սոցիալական ցանցում SMS հաղորդագրությունների միջոցով:
«ВКонтакте» SMS ծանուցում» նոր ծառայությունը թույլ է տալիս Beeline հետվճարային եւ կանխավճարային համակարգի բաժանորդներին անվճար ստանալ անձնական  հաղորդագրություններ եւ նորությունների ծանուցում SMS հաղորդագրությունների միջոցով, հայտնել են ընկերությունում:
«ВКонтакте» SMS ծանուցում» ծառայությունից օգտվելու համար օգտատերը սոցիալական ցանցի իր անձնական էջում պետք է ակտիվացնի «SMS-ծանուցում ստանալու» հնարավորությունը «Իմ կարգավորումներ» բաժնում: Այդ նույն  էջում կարելի է ինքնուրույն կարգավորել SMS-ծանուցումներ ստանալու պարբերականությունը եւ ժամերը:
«ВКонтакте» SMS ծանուցում» ծառայության ակտիվացումն անվճար է: Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս օգտվողին պատասխանել անձնական հաղորդագրություններին պատասխան SMS-ի միջոցով: Օգտատերը կարող է թարմացնել պատի գրառումը` ուղարկելով տեքստը 4310 համարին: Բոլոր ուղարկված SMS հաղորդագրությունները տարիֆիկացվում են 9 դրամ արժեքով:
«Հաշվի առնելով Հայաստանում «ВКонтакте» սոցիալական ցանցից օգտվողների քանակի շարունակական աճը, ինչպես նաեւ Facebook եւ «Мой Мир» սոցիալական ցանցերում «SMS-ծանուցման» ծառայության նշանակալից հաջողությունը` ԱրմենՏել-ն առաջինը Հայաստանում ներկայացրեց նմանատիպ ծառայություն նաեւ «ВКонтакте» սոցիալական ցանցի սիրահարների համար: Վստահ ենք, որ այս պարզ եւ հարմարավետ ծառայության շնորհիվ, մեր բաժանորդներն ըստ արժանվույն կգնահատեն ընկերության նախձեռնությունն ուղղված առավել ճանաչված  սոցիալական ցանցերում շփման տարբեր նորարարական եւ տեխնոլոգիական միջոցների ներդրմանը», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
ԱրմենՏելն առաջինը Հայաստանում 2012թ-ի գարնանը գործարկեց Facebook սոցիալական ցանցում «SMS-ծանուցում» ծառայությունը եւ 0.facebook.com անվճար բջջային տարբերակին հասանելիության ծառայությունը: 2011թ. դեկտեմբերին Beeline բաժանորդների համար գործարկվեց «Мой Мир» սոցիալական ցանցում «SMS-ծանուցում» ծառայությունը:

07:49 | 23.10.12 | News | 4616
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) announced the option for the company\'s mobile subscribers to get notifications and update statuses on \"VKontakte\" social network through SMS.
The new \"VKontakte SMS Notifications\" service allows prepaid and postpaid subscribers of Beeline, users of \"VKontakte\" network to get free personal messages and notifications on the news in groups in form of SMS.
You can use \"VKontakte SMS Notifications\" service by activating the option of \"get SMS notifications\" in \"My Settings\" sections on the user\'s profile on the social network. You can set the time and frequency of SMS mailing on your own on the same page.
The activation of \"VKontakte SMS Notifications\" service is free of charge. \"VKontakte SMS Notifications\" service allows the user to answer personal messages through a simple response SMS. The subscriber may update the status by sending SMS with the status to 4310. All the outgoing SMS are charged at AMD 9.
\"Taking into account the rapidly growing number of \"VKontakte\" social network users in Armenia and the considerable success of our SMS notification services on Facebook and \"Moy Mir\" social networks, \"ArmenTel\" is the first in Armenia to provide a similar service for fans of \"VKontakte\" network. We are sure that owing to the simplicity and convenience of the service, our subscribers will estimate our company\'s initiative on introducing innovative and technologically diverse methods of communication on the most popular social networks at its true worth\", noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
In spring 2012, ArmenTel was the first in Armenia to launch SMS notification service on the Facebook social network and the service of free access to the mobile version of the site - о.facebook.com. In December 2011, the SMS notification service on \"Moy Mir\" social network became available for Beeline subscribers.