09:07 | 25.10.12 | Նորություններ | 4785
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ապահովել է ինտերնետ հասանելիություն Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի գրեթե ողջ տարածքում:
Համալսարանի հետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համագործակցությունը մեկնարկել է շուրջ 5 տարի առաջ: Ընկերության մասնագետների կողմից ուսանողների համար պարբերաբար կազմակերպվել են դասընթացներ, մասնագիտական պրակտիկա:
Այսօր համալսարանի երկու մասնաշենքերը գրեթե ամբողջությամբ ապահովվել են ինտերնետ հասանելիությամբ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այս բուհին տրամադրել է «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակում գործող 10 հատ  3G երթուղիչ, ինչպես նաև Wi-Fi ապահովող տարբեր հզորության սարքավորումներ:
«Ժամանակակից աշխարհը թելադրում է իր պահանջները և պարտավորեցնում լինել ճկուն` որակյալ կրթություն ստանալու հարցում: Մենք պատրաստ ենք խրախուսել ուսանողների կրթական պահանջները»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:07 | 25.10.12 | Новости | 4515
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС обеспечил интернетом почти всю территорию Американского университета Армении.
Сотрудничество ВиваСелл-МТС с университетом началось около 5 лет назад. Специалисты компании периодически организовывали для студентов занятия, профессиональную практику.
Сегодня два корпуса здания почти полностью обеспечены интернетом. ВиваСелл-МТС предоставил вузу 10 3G маршрутизаторов, действующих в пакете «Home-Zone Turbo», а также устройства различной мощности, обеспечивающие Wi-Fi.
“Современный мир диктует свои условия и обязывает быть гибкими в вопросе получения качественного образования. Мы готовы поощрять образовательные требования студентов”,- сказал гендиректор “ВиваСелл-МТс” Ральф Йирикян.