02:05 | 05.11.12 | Նորություններ | 5652
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ու Յուքոմ ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանն այսօր ստորագրել են համագործակցության հուշագիր, որի համաձայն ընկերությունը մայրաքաղաքի 15 դպրոցներ կապահովի տեխնիկապես հագեցած լսարաններով:
Ներկայացնելով մայրաքաղաքի համաչափ զարգացման քաղաքականությունը` քաղաքապետն առանձնացրել է վարչական բոլոր շրջանների մարդաշատ վայրերում` մասնավորապես այգիներում եւ պուրակներում, անվճար ինտերնետի ապահովման ծրագրի ընդլայնումը:
«2013 թվականի ծրագրերում մենք նախատեսում ենք նոր այգիների հիմնել ու, նաեւ բնակիչների առաջարկություններից եւ ցանկություններից ելնելով,  WiFi համակարգերի միջոցով ապահովել դրանք ինտերնետ ծածկույթով», - ասել է Տարոն Մարգարյանը:
«Մենք պատրաստ ենք կատարելու նոր ներդրումներ, որոնք կնպաստեն ինչպես մայրաքաղաքի զարգացմանը, այնպես էլ կծառայեն բնակչության կյանքն առավել հարմարավետ դարձնելուն», - ասել է Հայկ Եսայանը:

02:05 | 05.11.12 | News | 5622
Yerevan/Mediamax/. Yerevan Mayor Taron Margaryan and Ucom General Director Hayk Yesayan signed a memorandum on cooperation today according to which the company will provide 15 schools of the capital with technically equipped auditoriums.
Presenting the policy of balanced development of the capital, the Yerevan Mayor stressed the importance of expanding the program of providing free internet to crowded places of the capital- gardens and public parks in particular.
\"In 2013, we are going to set up new gardens and as our residents wished, we\'ll provide free Wi-Fi coverage there\", said Taron Margaryan.
\"We are ready to make new investments which will contribute to development of the capital and ensure more comfortable conditions for the lives of Yerevan residents\", said Hayk Yesayan.