02:05 | 05.11.12 | Նորություններ | 5652
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ու Յուքոմ ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանն այսօր ստորագրել են համագործակցության հուշագիր, որի համաձայն ընկերությունը մայրաքաղաքի 15 դպրոցներ կապահովի տեխնիկապես հագեցած լսարաններով:
Ներկայացնելով մայրաքաղաքի համաչափ զարգացման քաղաքականությունը` քաղաքապետն առանձնացրել է վարչական բոլոր շրջանների մարդաշատ վայրերում` մասնավորապես այգիներում եւ պուրակներում, անվճար ինտերնետի ապահովման ծրագրի ընդլայնումը:
«2013 թվականի ծրագրերում մենք նախատեսում ենք նոր այգիների հիմնել ու, նաեւ բնակիչների առաջարկություններից եւ ցանկություններից ելնելով,  WiFi համակարգերի միջոցով ապահովել դրանք ինտերնետ ծածկույթով», - ասել է Տարոն Մարգարյանը:
«Մենք պատրաստ ենք կատարելու նոր ներդրումներ, որոնք կնպաստեն ինչպես մայրաքաղաքի զարգացմանը, այնպես էլ կծառայեն բնակչության կյանքն առավել հարմարավետ դարձնելուն», - ասել է Հայկ Եսայանը:

Мэр Еревана Тарон Маргарян и гендиректор компании Юком Айк Есаян
Ереван/Медиамакс/. Мэр Еревана Тарон Маргарян и гендиректор компании Юком Айк Есаян подписали сегодня меморандум о сотрудничестве, согласно которому компания обеспечит 15 столичных школ технически оснащенными аудиториями.
Представляя политику равномерного развития столицы, мэр города подчеркнул важность расширения программы по обеспечению бесплатным интернетом людных мест столицы, в частности, садов и парков.
«В 2013 году мы планируем создать новые сады и, исходя из пожеланий жителей, обеспечить их бесплатным интернет покрытием WiFi», - сказал Тарон Маргарян.
«Мы готовы делать новые инвестиции, которые будут содействовать развитию столицы и обеспечению более комфортных условий жизни ереванцев», - сказал Айк Есаян.