07:48 | 06.11.12 | Նորություններ | 12504
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այսօր հայտարարել է ՄոբիԴրամի` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին ամբողջապես պատկանող դուստր ընկերության ծառայությունների պաշտոնական մեկնարկի մասին:
Այսօրվա դրությամբ ՄոբիԴրամի 25 մասնաճյուղ է գործում Հայաստանում (18-ը` Երեւանում, 7-ը` մարզերում): Հետագայում էլեկտրոնային վճարման եւ փոխանցման բազմատեսակ ծառայություններ մատուցող այս նոր ընկերության մասնաճյուղերի թիվը կավելանա Հայաստանի ամբողջ տարածքում:
ՄոբիԴրամը հնարավորություն է տալիս օգտվելու փոխանցման եւ վճարման ծառայություններից բջջային հեռախոսի` USSD հրահանգների միջոցով («*» եւ «#» կոճակների օգնությամբ կատարվող հրահանգներ), ՄոբիԴրամի ինտերնետային կայքէջի միջոցով (www.mts.am/mobidram կամ www.mobidram.am) , կամ` այցելելով ՄոբիԴրամի որեւէ մասնաճյուղ:
ՄոբիԴրամի մասնաճյուղերում հնարավոր է կատարել տեղական եւ միջազգային դրամական փոխանցումներ «Contact» համակարգով (շուտով նաեւ «Անելիք» համակարգով), կատարել ամսական վճարումներ կոմունալ (ջուր, գազ, էլեկտրաէներգիա), ինչպես նաեւ բջջային եւ ֆիքսված կապի, ինտերնետ հասանելիության ծառայությունների դիմաց, իրականացնել դրամական փոխանցումներ Հայաստանում գործող բանկեր, այդ թվում` հիփոթեքի, մեքենայի, սպառողական եւ այլ վարկերի դիմաց: Հաճախորդները նաեւ կարող են վճարել ճանապարհային ոստիկանության տուգանքները եւ կատարել այլ վճարումներ` խնայելով ժամանակ եւ ջանքեր:
USSD հրահանգների օգնությամբ ՄոբիԴրամի միջոցով ֆինանսական գործառնություններ կարելի է կատարել ցանկացած մոդելի բջջային հեռախոսով: Այսինքն` ՄոբիԴրամի միջոցով գործարք կատարելու համար անհրաժեշտ չէ ունենալ սմարթֆոն կամ օգտվել ինտերնետային հասանելիության ծառայությունից: ՄոբիԴրամի ծառայություններից կարելի է օգտվել առանց որեւէ հատուկ ծրագիր ներբեռնելու:
«ՄոբիԴրամը հնարավորություն է ընձեռում հոգալու մեր հաճախորդների կարիքները` առաջարկելով հեշտ եւ արագ էլեկտրոնային վճարումների եւ ֆինանսական գործարքների ծառայություններ` գումարների կառավարման առավել արդյունավետ տարբերակով: ՄոբիԴրամի միջոցով սովորական բջջային հեռախոսը վերածվում է վճարումներ կատարելու հարմարավետ գործիքի»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Որպես հեռահաղորդակցության առաջին օպերատոր, որն առաջարկում է էլեկտրոնային ֆինանսական համապարփակ ծառայություններ USSD հրահանգների միջոցով, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն առաջնորդվում է առավել նորարարական, արագ եւ արդյունավետ ֆինանսական վճարային ծառայությունների հանդեպ աճող պահանջարկով: Մյուս կողմից` ՄոբիԴրամը ստեղծելու գաղափարը համաշխարհային միտումների արտացոլումն է` ֆինանսական վճարային համակարգերի ինտեգրումը էլեկտրոնային դրամական համակարգերում: ՄոբիԴրամի ընձեռած հնարավորությունը իդեալական ֆինանսական ծառայություն է այն մարդկանց համար, ովքեր չունեն բանկային հաշիվ կամ ցանկանում են կատարել առցանց փոխանցումներ առավել հարմարավետ ճանապարհով: ՄոբիԴրամը լուրջ խթան կհանդիսանա Հայաստանում էլեկտրոնային կոմերցիայի ոլորտի զարգացման համար», - ավելացրել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

07:48 | 06.11.12 | Новости | 12963
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС объявил сегодня об официальном запуске услуг своей дочерней компании МобиДрам.
Уже сегодня в Армении действует 25 филиалов МобиДрам (18 – в Ереване, 7 – в областях). В будущем количество филиалов новой компании, предоставляющей многочисленные услуги электронных выплат и переводов, увеличится по всей территории Армении.
МобиДрам предоставляет возможность воспользоваться услугами денежных переводов и оплат посредством USSD команд мобильного телефона (инструкции с помощтю кнопок «*» и «#»), посредством сайтов МобиДрам (www.mts.am/mobidram или www.mobidram.am) , или посетив один из филиалов МобиДрам.
В филиалах MobiDrami можно осуществлять местные и международные денежные переводы по системе «Контакт» (скоро также по системе «Анелик»), вносить ежемесячные платежи за коммунальные услуги (вода, газ, электричество), а также выплаты за мобильную и фиксированную связь, осуществлять денежные переводы в действующие в Армении банки, в том числе - выплаты за ипотечные, автомобильные и другие потребительские кредиты. Клиенты также могут оплатить штрафы дорожной полиции и любые другие платежи, экономя время и силы.
Посредством команд USSD по МобиДрам можно выполнять финансовые операции по мобильному телефону любой марки. То есть, чтобы выполнить операцию посредством МобиДрам не обязательно иметь смартфон или мобильный интернет. Услугами МобиДрам можно воспользоваться без скачивания какой-либо специальной программы.
«МобиДрам позволяет удовлетворять потребности наших клиентов, предлагая услуги быстрых и легких финансовых операций и электронных платежей по наиболее эффективному варианту контроля за деньгами. Посредством МобиДрам обычный мобильный телефон превращается в удобный платежный инструмент», - заявил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«В качестве первого оператора связи, который предлагает всеобъемлющие электронные финансовые услуги посредством USSD команд, ВиваСелл-МТС руководствуется растущим спросом на инновационные, быстрые и эффективные финансовые платежные услуги. С другой стороны, идея создания МобиДрам является отражением глобальных трендов - интеграции финансовых платежных систем в электронные денежные системы. Возможности, предоставляемые МобиДрам - идеальная финансовая услуга для людей, которые не имеют банковских счетов или желают делать онлайн-переводы в более удобной форме. МобиДрам станет серьезным стимулом для развития  электронной коммерции в Армении», - добавил Ральф Йирикян.